Наразі вчасно

Лікарів та вчителів у вимушені відпустки обіцяють не відправляти

Лікарів та вчителів у вимушені відпустки обіцяють не відправляти

operac.jpg

Серед лікарів та вчителів Львівщини ширяться чутки, що виплату зарплати за січень за­тримають та й загалом заробіток можуть урізати. Медики також побоюються, що їм через брак фінансування уріжуть премії та надбавки до зарплат (нагадаємо, що так вже зробили міліціонерам - "Пошта"). Ба більше, кажуть, що представників медицини та освіти можуть торкнутися вимушені відпустки. Так це чи ні, "Пош­та" запитала у посадовців, які відповідають за ці дві галузі. Утім, офіційно цієї інформації нам ніхто так і не підтвердив.

По-перше, львівські медики, на противагу своїм столичним колегам, отримали зарплату за грудень та аванс за січень (його виплатили минулого тижня). По-друге, як повідомив "Пошті" начальник управління охорони здоров'я Львівської міської ради Володимир Зуб, 6 - 10 лютого медикам виплатять решту заробітку за перший місяць року.

"Виплати будуть згідно з графіком, як і в інші місяці", - додає В. Зуб. За його словами, виплати обов'язкового характеру видадуть за будь-яких обставин. Принаймні це передбачено законодавчо.

- Наразі жодних проблем із цими виплатами немає. Їх фінансування закладено до бюджету Львова на 2009 рік. Але все залежить від того, як наповнюватиметься цього року міська скарб­ниця. Адже гроші управління охорони здоров'я отримує з управління фінансів, - говорить Володимир Зуб. Й додає: "Як буде далі - час покаже".

Окрім обов'язкових, лікарі як стимулювання можуть отримати й необов'язкові виплати - за інтенсивність та напруженість праці. Ці кошти виплачують, враховуючи економію фонду зарплати у медустанові. Головний лікар сам вирішує, виплачувати їх чи ні.

- Чи отримає медик необов'язкові виплати, залежить, по-перше, від їх наявності, по-друге, від доброї волі керівника лікарні, - каже В. Зуб.

"Пошта" запитала в головного медика міста, чи не торкнуться скорочення працівників галузі медицини, як це є в ін­ших сферах.

- Я категорично проти і не бачу жодних підстав, щоб медиків відправляти у вимушені відпустки! І на цьому наголошував під час засідання постійної депутатської комісії з питань фінансів та планування бюджету міськради під час формування бюджету Львова-2009, - зауважив пан Зуб. При цьому посадовець не заперечує, що, можливо, "такі підстави виникнуть, якщо бюджет не буде наповнюватися".

Начальник обласного управління охорони здоров'я Віктор Кімакович, говорячи про зарплати медикам Львівщини, був украй лаконічним:

- Борги відсутні. Як буде далі - побачимо. Зменшення зарплат немає - лікарі як отримували, так і отримують!

Тим часом освітянам виплатили аванс зарплати за січень, на початку лютого (згідно з графіком) - дадуть решту. Начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук запевнила видання, що ситуація у Львові з виплатою зарплати вчителям контрольована. Головний освітянин Львівщини Павло Хобзей  у розмові з "Поштою" зазначив, що всі обов'язкові виплати будуть дотримані та виплачені - за стаж, за перевірку зошитів, за класне керівництво, за кабінет, за вислугу років.

Мирослава Бичишин, директор СШ №65, заступник постійної депутатської комісії з питань фінансів та планування бюджету Львівської міськ­ради наголосила "Пошті": "Затримок із виплати зарплати (аванс вже дали) за січень львів­ським вчителям не буде - гроші мають виплатити 5 - 7 лютого, а зарплату не уріжуть, бо цього не мають права робити".

- Про жодні вимушені від­пустки серед вчителів мова не йде, - акцентує М. Бичишин.

До слова

Вчасну та у повному обсязі обі­цяють і виплату пенсій пенсіонерам Львівщини. У тому, що криза не вплине на ці виплати, запевнив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний вчора під час зустрічі з губернатором Львівщини М. Кметем. За словами урядовця, у Держбюджеті закладені кошти на підтримку Пенсійного фонду і виплату пенсій, виплачувати розпочнуть із 4-го лютого. За інформацією прес-служби ЛОДА, О. Зарудний за­значив, що зараз у Фонді тривають розрахунки щодо підвищення пенсій, яке може відбутися вже з квітня.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1053 / 4.1MB / SQL:{query_count}