Дефолт відміняється. Наразі

Уряд сподівається, що зустріч української сторони з кредиторами за участі МВФ дасть можливість перейти до переговорів щодо реструктуризації боргу. Тим часом можливість дефолту в країні така, як і місяць тому

фото: dt.ua
Міністр фінансів України Наталія Яресько спростувала інформацію, що в липні Україна оголосить технічний дефолт.
Чиновник зазначила, відповідно до закону, Україна має можливість відмовитися від виплати деяких кредитів, список яких перелічено в законі, однак вона не має наміру цього робити в липні, як це подали деякі ЗМІ.
“Ми маємо бажання і натхнення, щоби зустрітися за столом із кредиторами і з ними вести добросовісні, доброзичливі, нормальні переговори по реструктуризацію наших боргів”,  – повідомила під час візиту на Львівщину Наталія Яресько. 
До того ж, наголосила міністр, у ситуації з кредитами Україну не можна порівнювати з Грецією. “Україна є дуже добрим боржником. Вона ретельно виконує свої зобов’язання перед кредиторами та втілює реформи навіть у нинішній ситуації, коли 5% ВВП ми виділяємо на вій­ну”, – сказала Наталія Яресько.
З її слів, треба взяти до уваги і те, що Греція, населення якої вчетверо менше, ніж в Україні, отримала від світових фінансових інституцій за останні роки понад 300 млрд доларів, у той час як Україна лише 25 млрд.
“Розраховуючись із боргами, Україна одночасно веде перемовини про заміну дорогих короткотермінових кредитів на дешевші довгострокові, замість 8% комісійних за ними буде сплачуватися 3%”, – зазначила міністр.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6769 / 4.07MB / SQL:{query_count}