Неринкове здирство

Держава виривається з кризи за рахунок своїх громадян

Держава виривається з кризи за рахунок своїх громадян

rynok.jpg 

Із підприємців, які працюють на ринках, планують стягувати податки не за право торгувати, а за кожен квадратний метр ринку. Як наслідок - податки фактично прирівняються до орендної плати, яку сплачують під­приємці за торгову площу. І за мінімальної пропонованої ставки збір збільшиться у 21,4 раза, за максимальної - у 214 разів. Власники ринків уже прораховують способи обійти такий податок, а підриємці, які торгують на ринках, готуються до страйків.

24 грудня минулого року депутати ВРУ ухвалили у першому читанні  ініційований Кабміном законопроект "Про місцеві податки і збори". Цей документ  передбачає зміну способу нарахування податку: замість звичного податку за торгове місце, запропоновано оподатковувати кожен квадратний метр ринку. Зокрема, пропонують встановити ринковий податок у розмірі від 0,25 до 2,5% від мінімальної зарплати на цей рік (на 1 січня 2009 року - 605 грн) за один квадратний метр загальної площі ринку, тобто від 1,5 до 15 грн на день за 1 кв. м ринкової території. Тоді як зараз ринковий збір  нараховується на одне торгове місце і не може перевищувати 20% неоподатковуваного мінімуму (17 грн) на день, тобто 3,5 грн. Тому вже зараз голосування за цим законопроектом пропонують скасувати.

Як розповів "Пошті" Ярослав Кашуба, заступник голови Львівської облдержадміністрації, на адресу ЛОДА вже почали надходити зауваження щодо цього законопроекту від організацій підприємців. А  голова ЛОДА Микола Кміть провів нараду з народними депутатами з Львівщини з цього питання.

- Мені  не зрозуміло, чим мотивувався Мінфін, коли пропонував такий законопроект, адже такі нововведення відразу вдарять по малому і середньому бізнесу. В Європі в час кризи намагаються знизити податки, щоб дати можливість зберегти робочі місця, а отже, отримати податки. Натомість у нас все навпаки - над підприємцями створють додаткові податкові надбудови. Якщо підприємці сплачуватимуть такі податки, то автоматично зросте вартість товару і його не купуватимуть. Це посилить соціальну напругу. Люди вийдуть на вулицю! - зазначив Ярослав Кашуба.

Також він додав, що це вже другий документ, який може значно погіршити бізнес-середовище країни. Першою була постанова уряду про заборону відшкодування ПДВ підприємцям, які працюють на єдиному податку. При чому це було зроблено постфактум: перейти на загальні засади оподаткування  і заново написати заяву про відшкодування ПДВ підприємці вже не можуть. Проти законопроекту виступили Держком­підприємництва України та всі можливі організації підпри­ємців.

 

Згідно з новим законопроектом, відомий  "7-й кілометр" під Одесою за мінімальною ставкою має платити 450 млн грн річного ринкового податку, а за максимальною - 3,420 млрд грн - це більше, ніж бюджет Одеської області. 

 

Крім цього, власники ринків уже готують шляхи уникнення нової системи оподаткування на випадок ухвалення цього закону. Як зазначив "Пошті" Володимир Костик, директор ТзОВ "Торговий центр "Привокзальний", якщо цей законопроект ухвалять, держава ризикує залишитись з нічим, принаймні, коли йтиметься про великі павільйонні ринки.

- Держава практично хоче прирівнятись до співвласників ринку, адже, по суті, вимагає такої ж оплати, яку підприємець щодня вкладає в свій павільйон. Що стосується мене, то я відразу переведу ТзОВ "Торговий центр "Привокзальний"  зі статусу ринку в статус торгового центру.  Тоді павільйони стануть магазинами,  під­приємці перейдуть на єдиний податок і держава взагалі нічого не отримає. Звичайно, побільшає паперової тяганини з різними звітами, але  з нас не здиратимуть грошей. І повірте: всі так зроблять! -  переконує Володимир Костик. 

До слова, вже зараз  так працює найбільший у Львові "Ринок Південний", який займає понад 110 тис. кв. м. Попри  те, що міська рада нараховує їм майже 1,5 млн грн, вже зараз його власники  перевели більшість своїх приміщень у статус торгових центрів і сплачують значно менше.

Найбільше ж постраждають  продуктові ринки з великими павільйонами і... бабці, які торгують продукцією власного виробництва. На думку  Володимира Костика, саме вони перші вийдуть на вулицю і страйкуватимуть.

Крім цього, за словами Галини Заяць, начальника відділу торгівлі Львівської міської ради,  законопроект є недостатньо виписаний: "Не зрозуміло, з якої саме площі має нараховуватись податок: торгової площі ринку чи  з земельної".

Наразі  ж у Львові налічується понад 15 тисяч  торгових місць і  на одному  торговому місці часто працює двоє людей позмінно.  Для біль­шості з них  це - єдиний спосіб  заробітку в умовах фінансової кризи і не тільки, тому про масштаби резонансу після ухвалення такого законопроекту в рамках країни навіть говорити не варто. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1716 / 4.11MB / SQL:{query_count}