Безробіття за новими правилами

Відтепер ті, кого звільнили "за згодою сторін", допомогу з безробіття зможуть отримувати лише через три місяці після того, як зареєструються в Державній службі зайнятості.

robota.jpg 

Відтепер ті, кого звільнили "за згодою сторін", допомогу з безробіття зможуть отримувати лише через три місяці після того, як зареєструються в Державній службі зайнятості. Не секрет, що наразі це найпопулярніша стаття звільнення працівників, оскільки більшість тих, кого звільняють "за згодою сторін", насправді просто скорочують. У такий спосіб підприємства в умовах фінансової кризи намагаються уникнути додаткових, гарантованих державою, виплат компенсації у зв'язку зі скороченням працівника. Крім того, допомоги з безробіття взагалі будуть позбавлені селяни, які мають паї, тобто є власниками особистого селянського господарства. Відповідні зміни до законодавства Верховна Рада ухвалила ще 25 грудня 2008 року, чинності ж вони набули 13 січня цього року.

До уваги працедавців та населення! Нова інформація для вас!

13 січня 2009 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення", який суттєво змінює стереотипи щодо одержання статусу безробітного і допомоги з безробіття, розширює базу платників внесків, змінює розміри внесків до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Щодо змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття":

- розширено перелік осіб, котрі підлягають обов'язковому страхуванню на випадок безробіття (та сплачують внески), за рахунок військовослужбовців, осіб, що працюють за цивільно-правовими договорами, пенсіонерів, які працюють, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні;

- встановлено нові розміри страхового внеску на випадок безробіття:

Загальний розмір страхового внеску до фонду на випадок безробіття з дня опублікування антикризового закону становить 2,2%, в тому числі:

1,6% - для роботодавців;

0,6% - для застрахованих осіб.

Особи, звільнені за угодою сторін, яким призначається допомога з безробіття, після набуття чинності антикризового закону мають право на отримання допомоги з безробіття, починаючи з 91 дня перебування на обліку як безробітних.

Міський центр зайнятості

Зміни до законодавства про безробіття мають два головні аспекти. З одного боку, депутати збільшили обсяги зборів до фонду з безробіття, розширивши перелік осіб, що підлягають обов'язковому страхуванню на випадок безробіття. Тепер сплачувати внески до фонду повинні також війсь­ковослужбовці, особи, що працюють за цивільно-правовими договорами, пенсіонери, які працюють, а також іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні. Окрім того, збільшено внесок до фонду до 2,2% від зарплати.

З іншого боку, ці зміни до законодавства штучно зменшили кількість безробітних (за рахунок селян) та обсяги загальної суми виплачуваної допомоги. Адже, до прикладу, по Львівщині, за інформацією першого заступника директора Львівської обласної служби зайнятості Василя Буртника, за минулий рік частка безробітних, яких було звіль­нено "за згодою сторін", станови­ла 40% від загальної кількості тих, хто отримував державну допомогу з безро­біття. Частка ж зареєстрованих на Львівщині безробітних селян наразі перевищує 33% (15 тисяч). Загальна ж кількість зареєстрованих безробітних області сягнула вже 45 тисяч, що на 10 тисяч осіб більше, ніж на 1 січня 2008 року.

"Власники особистих селянських господарств тепер вважаються зайнятими, оскіль­ки можуть працювати на своїх паях. Вони можуть зареєструватися в нас та звертатися по допомогу в пошуку роботи, але не будуть отримувати грошової компенсації", - пояснив "Пошті" Василь Буртник.

Що ж до осіб, звільнених "за згодою сторін", пан Буртник наголосив: "Нехай їх звільняють за скороченням і підприємство виплачує допомогу".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8888 / 4.1MB / SQL:{query_count}