Стокгольм нас розсудить

Рішення у судовій тяганині “Газпрому” із “Натофгазом” може з’явитися на початку наступного року

фото: businessinsider.com.au
Наразі ж відбулося всього одне слухання газової супе­речки між Україною та Росією. “Уже відбулося перше слухання, і на початку наступного року, я вважаю, у нас є велика вірогідність отримати остаточне рішення”, – заявив голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в ефірі “5 каналу”.
У Стокгольмському арбітражі розглядають три справи, що стосуються російсько-українських газових суперечок. 16 липня “Нафтогаз” подав позов щодо зміни ціни на газ, повернення усіх передоплат, здійснених із 20 травня 2011 року (загалом на шість мільярдів доларів), і скасування пункту в контракті, що забороняє реалізацію купленого за ним природного газу за межами України. “Газпром” теж звернувся до арбітражу із вимогою стягнути з України заборгованості та відсотків по ній на суму в 4,5 мільярди доларів.
Втім Україна продовжує переговори щодо ціни. Цього тижня у Москві погодилися знизити ціну на паливо і не застосовувати принципу “бери або плати”, однак, по-перше, ці домовленості ще не підписані (очікується, що це відбудеться 13-14 квітня), а по-друге, це стосуватиметься лише другого кварталу 2015-го, а Україні необхідно домовитися за імпорт газу на наступний опалювальний сезон.
“Ця ціна дуже близька до ринкової. Хоча ми все одно будемо й далі працювати над її зниженням. Наші розрахунки показують, що Україна все-таки повинна купувати газ дешевше, ніж він коштує на європейських газових хабах. Зараз ці ціни приблизно однакові,.. але потенціал для зниження ще існує”, – переконаний Коболєв.
До речі, глава “Газпрому” Олексій Міллер підтвердив, що до кінця червня Росія продаватиме газ Україні за ціною приблизно 250 доларів за тисячу кубометрів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4163 / 3.97MB / SQL:{query_count}