Газ. Недорого. Самовивіз

Аби не втратити Україну, Росія пішла на “газові” поступки

фото: welt.de
Росія офіційно надала Україні знижку на газ. Точніше – продовжила термін дії правил, що діяли під час зимового сезону. Газ від “Газпрому” буде дешевшим, хоч і недовго – до 30 червня. Втім, у Міністерстві енергетики запевняють, що й так не мають наміру закуповувати російський газ улітку.
Одним із перших про зниження ціни для України заявив “Газпром”. Із таким проханням російська компанія звернулася до уряду РФ, після цього Медвєдєв запитав у Путіна, чи можна піти на такий крок, і вже у середу, першого квітня, російський прем’єр таки підписав відповідну постанову.
“Пільговий режим постачання газу з Росії до України продовжено з першого квітня до 30 червня включно”, – повідомила прес-служба уряду РФ. Там відзначили, що за ціни у 333,3 долара і вище знижка складатиме 100 доларів за тисячу кубометрів, а за нижчої ціни – 30% від вартості тисячі кубометрів.
Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин розраховує, що ціна на російський газ складе 250 доларів за тисячу кубометрів. Також він запевнив, що на цей же період Росія не застосовуватиме принцип “бери або плати”. Тобто до кінця червня російський газ виходитиме дешевшим за європейський (той закуповується в середньому за ціною у 280 доларів за тисячу кубометрів).
Ціна на російський газ складе 250 доларів за тисячу кубометрів. Тобто до кінця червня російський газ виходитиме дешевшим за європейський
Чому ж Росія раптово вирішила піти на такі поступки? Більшість експертів вважають, що причина одна – у “Газпромі” бояться втратити одного із найбільших клієнтів. Україна поступово скорочує обсяги споживання газу, відповідно менше купує його у РФ. При цьому від минулого року налагоджує постачання палива із Євросоюзу. Минулого тижня Демчишин заявив, що із початком квітня Україна взагалі припинить закупівлю російського газу.
Втім, в уряді вирішили все ж скористатися ситуацією і відновити закупівлю, але зроблять це лише після того, як сторони погодять технічну угоду щодо ціни. Однак підписання остаточних домовленостей заплановане на 13-14 квітня.
“Нам потрібно підписати договір не на другий квартал, а продовжити дію меморандуму, так званого зимового пакета, до кінця опалювального сезону наступного року”, – заявив Демчишин. Тобто ця ситуація ще не означає, що всі проблеми знято – домовлятися про газ на зиму-2016 все одно доведеться.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4258 / 3.97MB / SQL:{query_count}