Дві гривні на літрі

Попри зниження цін на нафту українські водії й далі переплачують за бензин

зображення: ucanr.edu
Сподіватися на здешевлення бензину в Україні не варто. Головна причина – непередбачуваність реального курсу купівлі валюти на міжбанку. А близько 80% нафтопродуктів на українському ринку ввозяться з-за кордону, і для їх купівлі потрібні долари та євро, заявляють експерти.
“На ціни вже більше впливає курс долара, який в останні дні підвищився. Якщо офіційний курс НБУ – 16-17 грн, то комерційний курс, за яким і відбувається розрахунок за імпортоване паливо, досяг позначки в 21-22 грн”, – заявляє директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн, передає finance.ua.
За словами ж директора НТЦ “Психея” Геннадія Рябцева, розбіжність декларованого Нацбанком курсу долара (15,8-15,9 грн) і реальної ціни угод (які проходять за курсом у 20 грн за долар) додатково закладає в ціну палива близько двох гривень на кожен літр – за ризик.
“Якби трейдери отримали гарантії від НБУ, що вони зможуть купити валюту за курсом НБУ, бензин коштував би приблизно 15 грн/л, а не більше 17. Це – плата споживача за невпевненість трейдерів y завтрашньому дні. Ця ситуація зберігається і перспектив щодо її зміни поки не видно”, – впевнений Рябцев.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4152 / 3.96MB / SQL:{query_count}