Більше грошей місцевим громадам

Міністр фінансів Наталія Яресько певна: якщо зупинити спад у 2015-ому, у 2016-ому можна очікувати початку зростання

фото: kmu.gov.ua
Одним із основних позитивів Держбюджету-2015 міністр фінансів України Наталія Яресько називає децентралізацію. 
“Бюджетний кодекс, який прийняли до прийняття бюджету, втілює справжню децентралізацію. Фіскальна та фінансова децентралізація реальна. Ми передали додаткові кошти на рівень місцевих бюджетів, передали їм право вирішувати, як із цими коштами визначатися, як ділити їх на громади. Вони ближчі до громади, і це тепер у їхніх руках”, – зазначила урядовець під час інтерв’ю програмі “ТСН-Тиждень” у ефірі телеканалу “1+1”.
Частина нових податків, переданих на місця, та нова система трансферів надають місцевим громадам у 2015-ому до 45 млрд грн додаткових ресурсів. Ці гроші мають піти на лікарні, школи, дороги, інфраструктуру. З її слів, важливим кроком також стала податкова реформа, що передбачає скорочення вдвічі податків і зборів – із 22 до 11. 
У 2015-ому дефіцит бюджету запланований на рівні 65 млрд грн. Ця сума є меншою, ніж торік, заявила міністр. Із її слів, Україна виконує всі свої зобов’язання попри складну ситуацію – анексію Криму та війну, через що втратила 20% економіки. Міністр каже, що країна і далі надає світло, газ і тепло на окуповані території, не отримуючи за це плати і втрачаючи близько 1 млрд доларів. Поза тим, із її слів, “буде зроблено все, щоб ситуація в Україні стабілізувалась і іноземні партнери були впевнені в ефективності реформ”. 
Частина нових податків, переданих на місця, та нова система трансферів надають місцевим громадам у 2015-ому до 45 млрд грн додаткових ресурсів
“Країна зараз чекає на те, щоб домовлятися зі своїми партнерами, довести їм, що наші реформи, які розпочались у 2014-ому і тривають у цьому році, реальні, що вони зможуть стабілізувати країну, аби ми могли сказати і нашим громадянам, і нашим партнерам, що ситуація змінюється. Ми зробимо все, щоб її змінити. З фінансовою підтримкою партнерів, я впевнена, ми впораємося з зовнішніми боргами”, – зазначила Наталія Яресько, інформує прес-служба Мінфіну. 
Нині ж тривають перемовини з МВФ, який працюватиме в Києві до 29 січня. Зі слів міністра, переговори складні. “Вони складні тому, що світ, очевидно, хотів би бачити, що ми зменшили наші витрати, особливо соціальні, більше, ніж усе те, що вже зроблено. Вони хотіли б бачити, скажімо, підвищення комунальних тарифів. Ми також цього хочемо, оскільки  це економічно правильний підхід!” – акцентує вона. 
Яресько наголосила, що замість фінансової підтримки НАК “Нафтогаз України” уряд планує перехід до адресної соціальної підтримки тих верств населення, які цього дійсно потребують, через підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Урядовець заявила, що МВФ також хотів би бачити антикорупційний пакет законів у дії, а не лише на папері. 
Зі слів міністра, якщо успішно працювати у 2015-ому, наступний рік принесе успіхи: “Думаю, якщо стабілізуємо, зупинимо спад у цьому році, якщо будемо в цьому успішні, то у 2016-ому можна очікувати початку зростання”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8240 / 4.09MB / SQL:{query_count}