Антимонополісти взялися за бензин

Обіцяють, що ціна на пальне невдовзі суттєво знизиться

фото: auto.tsn.ua
Ціни на бензин невдовзі опустяться на дві гривні. Принаймні у цьому запевняють у Антимонопольному комітеті.
“Ціна на бензин європейської якості, яка розрахована при умові існування значної конкуренції, повинна бути, якщо не сьогодні, то у найближчий час на рівні 14,1 гривні за літр бензину марки A-95”, – заявив у середу виконуючий обов’язки голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш, повідомляє “РБК-Україна”.
Бараш додав, що ціна в 14,1 грн/літр передбачає “компенсацію нафтотрейдерів за попередні порушення, вона також враховує спадаючий тренд нафтових котирувань на світовому ринку”. 
За його словами, якщо розраховувати ціну пального без урахування різкої зміни загальної ситуації з нафтою на світовому ринку, то ціна бензину А-95 повинна становити 15,13 грн/літр, бензину А-92 – 14,52 грн/літр, бензину А-80 – 13,91 грн/літр, дизпального якості Євро-5 – 14,46 грн/літр. “Варіантів є два: виходити на серйозні штрафні санкції та все ж сподіватися на пошук взаєморозуміння з учасниками ринку... Ми повинні вирішити це питання в листопаді”, – вважає він.
Результати розслідування АМКУ показують, що найбільші мережі нафтотрейдерів декларують маржу в 500 гривень із тонни пального, однак фактично заробляють по 3-4 тисячі гривень на тонні. А ще Антимонопольний комітет встановив, що існує велика різниця між тим, скільки нафтотрейдери закуповують якісного пального, і скільки потім його продають. “Різниця між закупівлями і продажами в цьому сегменті – майже в два рази. Тобто, береться більш дешевий ресурс і додаються різного роду присадки”, – пояснює Бараш.
Ціна на бензин європейської якості у найближчий час повинна бути на рівні 14,1 гривні за літр бензину марки A-95
Нагадаємо, минулого тижня після зустрічі з нафтотрейдерами прем’єр-міністр заявив, що очікує зменшення ціни на бензин до 24%. Тоді він і звернуся до Антимонопольного комітету по допомогу. Відтак не дивно, що до цього часу АМКУ відкрив 77 справ, що стосуються зловживання домінуючим становищем мережами нафтотрейдерів. Зокрема, йдеться про компанії “Лукойл-Україна”, “ОККО-Нафтопродукти”, “WOG-Ритейл”, “Золотий екватор”, Альянс Холдинг.
Втім, як пояснив “Пошті” директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн, проблеми із дешевим пальним немає, натомість є проблема із доступом до валюти: нафтотрейдери не мають за що купити дешевше пальне.
“Дійсно, пальне є. Воно дешеве, але купити його трейдери не можуть. Не можуть тому, що нема валюти – Нацбанк не продає її нафтотрейдерам. А без валюти не можна нічого купити. І тому ми бачимо зворотну ситуацію. Попит на пальне, яке є, підвищується, тому ціни пішли вгору. Нових постачань нема, тож розгрібають те, що є. І процес зниження цін загальмувався.
Трейдерів штовхають на чорний валютний ринок. Банки відмовляються продавати валюту по 12,95, як це намалювала пані Гонтарева… І головне – у комерційних банків нема такого обсягу валюти, який потрібен нафтотрейдерам”, – розповів експерт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7106 / 4.09MB / SQL:{query_count}