Без паніки – долар все одно впаде

Обмінний курс долара значно зменшиться вже у 2009 році, - такий прогноз зробили економісти міжнародної організації  "Конференція ООН з  торгівлі та розвитку" (UNCTAD)

Обмінний курс долара значно зменшиться вже у 2009 році, - такий прогноз зробили економісти міжнародної організації  "Конференція ООН з  торгівлі та розвитку" (UNCTAD)

Така тенденція, на думку аналітиків, очікує долар, насамперед, через його нинішнє різке зростання, а також через заходи уряду Сполучених Штатів, спрямовані на зміцнення позицій своєї валюти у світі. Враховуючи останнє, світовий бізнес почав масово переводити свій капітал власне у долари - аби запобігти його знеціненню.

Щодо майбутнього неминучого падіння американської валюти, починаючи із наступного року, то його спричинить, насамперед, стрімке зростання внутрішньої та зовнішньої державної заборгованості (наприклад, якщо лише Китай, Саудівська Аравія та Японія заберуть свої багатотрильйонні вклади з американських банків, нинішня криза для тамтешніх фінустанов, як і для держави, видасться лише м'яким натяком на справжній крах).

Наразі американська заборгованість вже сягнула 2,7 трлн дол. Хоча ще на початку нинішнього року не перевищувала 2,5 трлн. Окрім цього, економісти прогнозують, що інвестори почнуть відмовлятися від капіталовкладень власне в американській валюті.

Думка економістів назагал така - зростання курсу валют має бути не технічним, не пов'язаним із загальною панікою на ринках світу, а відбуватися винятково через зростання економічних показників конкретної країни. Якщо в ній зростає внутрішній валовий продукт, тоді можна говорити й про зміцнення внутрішньої валюти (у нас, щоправда, відбувається протилежне - ВВП зменшується, але зростає "бакс").

За прогнозами економістів UNCTAD, майбутнє здешевлення американського долара завдасть удару, перш за все, країнам, що розвиваються. Адже переважну частину золотовалютних запасів у них становить власне долар.

Якщо йдеться про комерційні банки, то чимало з них вже давно відмовилися  від практики зберігання своїх активів у якійсь одній валюті.

На гривні, вважають експерти, загальне знецінення долара у світі особливо не позначиться. Долар послабшає до валют провідних економічно розвинутих країн, економіка яких демонструє стабільні результати. Стосовно ж гривні - долар і надалі залишатиметься для неї "сильною" валютою. Як і євро.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8866 / 4.07MB / SQL:{query_count}