Львівська земля подорожчає

У 2015-ому в мерії обрахують нову нормативно-грошову оцінку землі

Наступного року у Львові діятиме нова грошова оцінка землі. Наразі львівські підприємці орендують землю міста за старою грошовою оцінкою. 
ЇЇ середня вартість за 1 кв. м земель міста з урахуванням регіональних факторів на рівні 470,29 грн. За цим показником Львів – четвертий в Україні, після Одеси, Дніпропетровська та Донецька. Про це розповів начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міськради Михайло Бокало.
Він зазначив, що до квітня цього року діяли пільги щодо вартості 1 кв. м – 188 грн, поки Верховна Рада їх не скасувала. Зі слів Михайла Бокала, місто потребує нової оцінки земель, адже востаннє вона була встановлена у 2009 р.  Тому міська рада доручила департаменту містобудування організувати та провести нову оцінку землі у Львові, яка набуде чинності з 1 січня 2015 р.
Також міськрада спрямувала 600 тис. грн управлінню природних ресурсів та регулювання земельних відносин на розробку проекту землеустрою щодо нової нормативної грошової оцінки земель Львова.
Михайло Бокало зазначив, що для виконання цієї роботи буде оголошено тендер. “Критерії оцінки земель недостовірні, адже міста України різняться між собою, від чого і залежать висновки експертів: у Львові набагато більше рекреаційних зон, які не приносять прибутку міськ­раді, аніж, до прикладу, у великих промислових містах Східної України”, – сказав він.
Департамент економічної політики міськради провів аналіз вартості 1 кв. м земель міст України, внаслідок визначення співвідношення площі міста та надходжень зі сплати за землю у 2014 році. Відтак максимальна сума коштів зі сплати за землю 1 кв. м – в Одесі (907,6 грн); у Дніпропетровську – 792,9 грн, у Донецьку – 737,6 грн, у Львові – 590,4 грн, у Запоріжжі –521,5.
Як писала “Пошта”, львівські підприємці довго воювали з міськими чиновниками, аби добитися знижки за оренду землі. Мовляв, бізнес не може платити більше. Якщо земля таки подорожчає, то протистояння може відновитися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0742 / 4.06MB / SQL:{query_count}