Світовий банк дає гроші малозабезпеченим

Рада виконавчих директорів Світового банку планує 3 липня розглянути кредит для України на суму 300 млн доларів за проектом “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”

фото: brecorder.com
Про це інформуює finance.ua. “Цей проект допоможе розширити програму грошових виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та забезпечити адресність виплат саме тим, хто потребує її найбільше”, – повідомив директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан.
З його слів, така допомога має критичне значення, особливо зважаючи на початок реалізації в Україні реформ, які передбачають, зокрема, зменшення субсидій на газ і теплопостачання.
Згідно з матеріалами проекту, Україна в 2012 році витратила на соціальну підтримку 3,3% ВВП, що є високим показником. Проте лише 43,2% цієї допомоги надійшло найбіднішим верствам населення, а із 16 діючих соціальних програм лиш кілька націлені на забезпечення гарантованого мінімуму доходів (ГМД). Якщо в 2005 році такі ГМД-програми покривали 4% населення, то в 2012-ому – лише 0,9%, а в 2013-ому їх частка збільшилася всього до 1,3%.
Уряд України має намір підвищити ефективність таких програм, оскільки в 2014 – 2019 роках очікується збільшення кількості охоплених ними сімей до 300 тис. (або 1,14 млн людей), що становить 2,5% населення. Очікується, що вартість ГМД-програм збільшуватиметься з 0,28% ВВП минулого року на 0,05% ВВП щороку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6481 / 4.07MB / SQL:{query_count}