Вони розікрали бюджет країни…

Генпрокуратура наклала арешт на облігації державного займу екс-віце-прем’єра Серія Арбузова на майже 2 мільярди доларів і понад мільярд гривень

Про це розповів заступник в.о. Генепрокурора Олексій Баганець, інформує “Економічна правда”. За його словами, Сергій Арбузов “на вкрадені державні гроші, які були згодом виведені в офшори, а пізніше прийшли до України як інвестиції, придбав облігації державного займу під 9% дисконту”.
“У доларовому еквіваленті арештовані облігації державного займу – це 1,8 мільярда доларів і 1 мільярд 200 мільйонів гривень”, – зазначив він. Крім того, ще на той час в.о. Генпрокурора Олег Махніцький повідомив, що слідчі прокуратури позиваються щодо повернення в державну власність незаконно відчужених земель і майна колишніх високопосадовців.
Так, за його словами, прокуратура подала вже дев’ять позовів щодо скасування договорів оренди земельних ділянок, відведених під сонячні електростанції Андрія Клюєва, загальною площею 281 гектар. Також йдеться про ділянки, відчужені під забудову екс-віце-прем’єром Сергієм Арбузовим (10 гектарів) та взяті в ореду компаніями Сергія Курченка.
Також прокуратура проводить перевірку й аудит документів щодо придбання екс-міністром ПЕК Юрієм Бойком морських бурових платформ (так звані “вишки Бойка”). За словами Махніцького, було подано три позови про повернення в державну власність земель, незаконно виділених фірмі “Танталіт” (“Межигір’я”), – 127 гектарів землі вартістю 105 млн грн, а також щодо відчуження лісових земель. Позов стосовно двох гектарів землі заявлений особисто проти екс-президента Віктор Януковича. 
Своєю чергою перший заступник Генпрокурора Микола Голомша повідомив, що загальна сума розкрадань колишніх можновладців практично дорівнює розміру держбюджету України: “Якщо підрахувати всі кошти і майно, то сума сягає цілого тіньового бюджету”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6846 / 4.08MB / SQL:{query_count}