Іноземні компанії керуватимуть нашою ГТС

Компанії США та ЄС можуть отримати управління українською газотранспортною системою

Адже Кабінет Міністрів розробив законопроект, яким пропонує дозволити компаніям із Європейського Союзу та США брати участь в управлінні системою магістральних газопроводів і підземних сховищ газу, зберігши ці об’єкти в державній власності. Відповідний законопроект було схвалено вчора, 18 червня, на засіданні уряду й оприлюднено на сайті Верховної Ради.
Тож Кабмін пропонує дозволити передачу магістральних мереж в управління або оренду без права відчуження іноземним компаніям. При цьому функції оператора Єдиної газотранспортної системи можуть бути закріплені за підприємствами, засновниками та власниками яких можуть виступати або виключно держава, або держава спільно з резидентами країн ЄС, США чи Європейського енергетичного співтовариства, де Україні належатиме не менше 51%. 
Проте є вимоги: резиденти ЄС і США повинні обов’язково бути операторами систем транспортування газу, членами Європейської мережі операторів транспортування газу, сертифікованими відповідно до вимог європейського законодавства, або операторами системи транспортування газу США. Відповідно до законопроекту, засновник і власник підприємства, на яке покладено функції оператора ГТС, повинен мати значний досвід управління газотранспортною системою на американському чи європейському ринку. 
Згідно з рішенням ВРУ, функції оператора підземних сховищ газу також може бути покладено на окреме підприємство –  оператора підземних сховищ газу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2025 / 4.07MB / SQL:{query_count}