Хто сіє паніку?

Поглибити економічну кризу в Україні намагаються фінансовими чутками

Поглибити економічну кризу в Україні намагаються фінансовими чутками

bankomat.jpgУсі доларові депозити українців можуть примусово перевести в національну валюту. Таку інформацію з посиланням на власні джерела поширила учора одна зі столичних газет.

За даними видання, така ідея з'явилася в Секретаріаті Президента України: на останньому засіданні банкірів у Нацбанку перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак обговорював питання конвертації всіх доларових внесків і кредитів у національну валюту з фінансистами. "При цьому чиновник не повідомив, за яким курсом і коли може відбутися така примусова експропріація заоща­джень і заміна боргів", - стверджує газета.

Та вже у першій половині учорашнього дня стрічки новин  інформагентств рясніли спростуваннями офіційних осіб. Олександр Шлапак заявив, що Секретаріат Президента України ніколи не ініціював обговорень з банкірами такої ідеї, більше того - вважає її надзвичайно шкідливою. Чиновник також заявив, що газетою, яка поширила це повідомлення, займеться СБУ, адже друкування неправдивої інформації з метою завдати шкоди національній безпеці держави не може залишитися безкарним.

"Звертаю увагу громадян, що поширення цієї інформації відбулося через два тижні після події, на яку йде посилання - наради в Національному банку, після якої журналісти мали змогу вільно спілкуватися з усіма її учасниками, і жоден з них ні відкрито, ні анонімно не робив відповідних заяв, - наголосив Олександр Шлапак. - З усього цього я роблю висновок про відверто замовний характер цього повідомлення. Журналісти, які під прикриттям нібито анонімного джерела розповсюджують сфабриковані повідомлення, спрямовані на збудження панічних настроїв населення, мають бути притягнені до відповідальності". За словами Шлапака, "велике занепокоєння викликає факт появи такої заяви на тлі уповільнення темпів вилучення громадянами депозитів з банків, і навіть зростання їх в іноземній валюті, а також суттєвого скорочення спекулятивного попиту на іноземну валюту на міжбанківському ринку". Петро Олійник, заступник глави Секретаріату Президента України та представник Президента у Верховній Раді, у коментарі "Пошті" заявив, що нічого не чув про таку ідею: "Закон гарантує право приватної власності в Україні. А в умовах розгардіяшу інформація про такий крок є, швидше, провокацією, аніж реальною перспективою".

Степан Кубів, фінансовий експерт та заступник голови бюджетної комісії Львівської обласної ради, також запевнив "Пошту", що такий крок є нереальним і, головне, абсолютно протизаконним. "Просто комусь вигідно спекулювати, щоб остаточно підірвати довіру українців до банків", - сказав Степан Кубів. За його словами, якщо пі­дігрівати ринок подібними чутками, банкам буде куди важче залучати кошти населення, а отже, економіка не матиме ресурсів для відновлення.

Про те, що інформація про обговорення ідеї конвертації валютних депозитів у гривню є провокацією і спрямована на дестабілізацію українського фінансового сектора заявив і член ради Нацбанку, член Партії регіонів Василь Горбаль. Він також зауважив, що "характер повідомлення резонансний і може спричинити нездорові настрої серед населення країни і тим самим посилити кризові процеси в національній економіці". Водночас, на думку народного депутата, правильним з боку НБУ було б надати громадянам можливість перевести валютні кредити в гривневі від 1 січня 2009 року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9307 / 4.09MB / SQL:{query_count}