Українці стали частіше купувати товари через інтернет

У 2013 році українські онлайн-покупці стали значно частіше купувати через інтернет усі категорії товарів (порівняно з 2012 р. показники зросли на 6-18 п.п.). Про це йдеться в дослідженні онлайн-торгівлі, проведеному GfK Ukraine

Найчастіше у всесвітній мережі українці купують електроніку і побутову техніку, одяг, косметику, парфумерію, а також аксесуари та подарунки. Топ-3 лідерів різних сайтів, які асоціюються з покупками в інтернеті, за показником спонтанного знання виглядає так: rozetka.ua, aukro.ua, slando.ua. Водночас більше українських інтернет-користувачів стали робити покупки в іноземних інтернет-магазинах.
Як зазначається в дослідженні, найчастіше через інтернет купують побутову і комп’ютерну техніку та електроніку (в 2013 р. 73% онлайн-покупців купували цю категорію товарів проти 64% у 2012 р.). Найбільш активно в інтернеті, як і раніше, купують цифрову техніку (мобільні телефони, електронні книги, комп’ютери тощо), малу побутову техніку та аксесуари (клавіатури, веб-камери і т.п.) та відносно менше аудіо- відео- і велику побутову техніку, інформує РБК-Україна.
Одяг залишається на другому місці за популярністю серед онлайн-покупок (половина онлайн-покупців купували його впродовж останніх 12 місяців). Третє місце ділять косметика і парфумерія, а також аксесуари і подарунки.
“Логічно, що чоловіки більш активно, аніж жінки, купують у інтернеті традиційно “чоловічі» товари: побутову і комп’ютерну техніку, електроніку, автотовари, спортивний інвентар і будівельні матеріали. При цьому жінки значно частіше роблять онлайн-покупки одягу, взуття, книг/дисків, косметики і парфумерії, товарів для дітей і для тварин, продуктів харчування”, – йдеться в дослідженні.
Більше українських інтернет-користувачів стали робити покупки в закордонних інтернет-магазинах: у 2012 році їх було 18%, у 2013-ому – вже 26%. Здебільшого там купували одяг, аксесуари, подарунки, побутову/комп’ютерну техніку, електроніку та взуття
Аналізуючи спонтанне знання різних сайтів, у 2013 році топ-3 лідерів, які асоціюються з покупками у всесвітній мережі, виглядає так: на першому місці – rozetka.ua (але її показник погіршився: цього року 47% опитаних назвали цей магазин без підказки порівняно з 56% минулого року), на другому місці залишився aukro.ua з показником 39% (за рік показник покращився на 5 п.п.), на третьому – slando.ua, який також поліпшив свої позиції в цьому році на 7 п.п. (до 19%). Решта сайтів пасуть задніх.
Згідно з дослідженням GfK Ukraine, онлайн-покупці стали більше користуватися інтернет-аукціонами, сайтами з оголошеннями і прайс-агрегаторами. Переважна більшість опитаних користувалися інтернет-аукціонами чи дошками оголошень. Сайтами для порівняння цін цікавилися майже 80% онлайн-покупців. При цьому інтерес до “купонних” сайтів спадає: у 2013 році ними користувалися 38% онлайн-покупців, тоді як у 2012-ому таких було 45%.
Більше українських інтернет-користувачів стали робити покупки в закордонних інтернет-магазинах: у 2012 році їх було 18%, у 2013-ому – вже 26%. Вони там купували здебільшого одяг, аксесуари, подарунки, побутову/комп’ютерну техніку, електроніку та взуття. Основні причини здійснення покупок за кордоном не змінилися: приваблива ціна, якісний/гарний товар, ексклюзивний товар, широкий асортимент товарів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7260 / 4.08MB / SQL:{query_count}