Львів без бюджету

У міськраді запевняють, що грошей на зарплату, енергоносії і всі поточні видатки в січні 2014-го вистачить

фото: архів
Новий рік Львів зустрічатиме без міського бюджету-2014. Торік обласний центр увійшов у 2013-ий із голов­ним фінансовим документом, який, нагадаємо, депутати прийняли на сесії 27 грудня. Щоправда, тоді мало хто говорив про те, що фінансування в січні 2013-го було не за новим бюджетом, а за тимчасовим кошторисом. Так буде і цього року. Але, можливо, не лише в січні. Усе залежатиме від того, коли парламентарі приймуть Державний бюджет-2014.

На захищені статті гроші є, на капітальні видатки – нема

У січні 2014-го видатки з бюджету Львова здійснюватимуться у межах 1/12 від обсягу загального фонду бюджету міста на 2013 рік. Таке рішення прийняв виконком Львівської міськради. Рішення зумовлене тим, що досі не прийнято Державного бюджету (відповідно, і міського) на наступний рік. 
Зокрема, рішення міськ­виконкому передбачає, що впродовж усього першого кварталу наступного року видатки із загального фонду не перевищуватимуть щомісяця 1/12 від обсягу аналогічних видатків за минулий рік. Однак із моменту прийняття бюджету міста на 2014 рік це рішення перестане діяти.
У міській раді запевняють, що проблем із виплатою зар­плати бюджетникам не буде. Директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук розповів “Пошті” , що все йде за планом. “1/12 – це не мало. Тобто передбачає, що витрати на зарплату, енергоносії і всі поточні видатки буде забезпечено повністю” , – запевняє Олег Іщук.
Щоправда, відповідно до Бюджетного кодексу, за тимчасовим розписом не можна фінансувати капітальних видатків (капітальних ремонтів доріг, купівлі обладнання, реконструкції тощо). Натомість на поточний (“ямковий”) ремонт доріг грошей має вистачити.
Сподіваюся, що Львів прийме новий бюджет на початку лютого. Нічого страшного тут немає, адже це не перший випадок несвоєчасного прийняття бюджету
Зі слів Олега Іщука, до прийняття нового бюджету капітальні видатки не погоджуватимуть. “Коли депутати приймуть Державний бюджет на 2014-й рік, то рішення виконкому автоматично втратить силу, складаємо новий розпис і працюватимемо по новому бюджету. Сподіваюся, що Львів прийме новий бюджет на початку лютого. Нічого страшного тут немає, адже це не перший випадок несвоєчасного прийняття бюджету”, – резюмує директор департаменту фінансової політики Львівської міськради. Як писала “Пошта”, бюджет на 2013 рік Львівська міська рада затвердила 27 грудня 2012 року, а бюджет-2012 було затверджено на початку січня 2012-го.
До слова, 18 грудня уряд України схвалив проект Державного бюджету на 2014 рік. Однак 19 грудня опозиція відмовилася голосувати за проект Держбюджету, запропонований Кабміном. Так, наступне засідання відбудеться 14 січня 2014 року.
Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії з питань фінансів і планування бюджету Львівської міськради
Усі органи місцевого самоврядування прийняли тимчасовий кошторис на перший квартал. Так вони роблять щороку. Діятиме він до прийняття Верховною Радою Державного бюджету-2014.

Навіть якби парламентарі прийняли бюджет 20 грудня, а міська рада місцевий бюджет 25 грудня, то в січні місто жило би за тимчасовим кошторисом. Адже документ має бути підписаний міським головою та пройти експертизу. На це потрібен час.

Документ не встигає увійти в дію, тому щороку в нас така ситуація. До прикладу, минулого року ми прийняли бюджет 27 грудня, але в січні жили по 1/12. Потім цифри коригували.

Проблема буде, якщо Держбюджет приймуть не в січні, а в лютому чи березні. Адже на початку року, можливо, заплановано підвищення зарплати бюджетникам. Якщо його запланували з 1 січня, тоді доведеться перераховувати. Відтак люди вчасно не отримають анонсованого підвищення.

Я противник тези “Краще поганий бюджет, ніж ніякого”. Бюджет має бути реальним. За січень втрат чи проблем через неприйняття бюджету не буде. Краще прийняти нормальний, правильний документ, щоб Україну не лихоманило цілий рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.8248 / 4.11MB / SQL:{query_count}