Гроші на Євромайдан: куди і скільки

На діяльність Євромайдану на столичному майдані Незалежності люди жертвували сукупно до 400 тисяч гривень на добу

Про це зазначив  “Українській правді” парламентар Степан Кубів, який є комендантом Будинку профспілок, де розміщується Штаб національного спротиву. “У нас нема такого, як збір грошей. Стоїть великий прозорий ящик, і бувало, за підсумками дня звідти виймали і 100 тисяч, і 200 тисяч, і 300 тисяч. 400 тисяч гривень – це був максимум коштів, зібраних за добу. Зокрема 16 грудня зібрали 182 тисячі гривень”, – сказав він.
“Ці кошти розкриваються в присутності 5-10 людей, які представляють громадські організації, молодіжні організації і політичні сили, і відповідно використовуються за необхідністю”, – наголосив Кубів, зазначає “Українська правда”.
Він також розповів про умови та вартість оренди ресурсів Будинку профспілок. “Ми заплатили 500 гривень за оренду, хоча, оскільки це громадська організація, то можна було орендувати і за гривню”, – повідомив Кубів. На зауваження, що це неадекватна вартість, він нагадав, що держадміністрації орендують приміщення за гривню на рік, і додав: “Якби це були не профспілки, а комерційна структура – то була би інша розмова”.
“Ми провели інвентаризацію і домовилися про приміщення, які були вільними в цей час. Там, де ми маємо оренду і буде необхідно потім зробити ремонт, ми все це відшкодуємо”, – зазначив парламентар. “І ми платимо за комунальні послуги за фактом виставлених рахунків. Оскільки тут  відбуваються зустрічі на рівні офіційних осіб США та Євросоюзу, ми орендували зал засідань. За цей зал так само офіційно платимо”, – додав він.
Рахунок за комунальні послуги, зі слів депутата, “виставлений більше 10 тисяч, і за оренду залу – теж декілька тисяч”. “Ми займаємо половину другого поверху (Будинку профспілок) і орендуємо перший поверх. Ночівлі проходять на допущених, проговорених територіях, які не задіяні бізнесом”, – зазначив Кубів.
“У нас окремий договір з їдальнею. За оренду обладнання, використання праці працівників і електроенергію ми заплатили понад 300 тисяч гривень за перший тиждень Євромайдану (це без їжі). За другий тиждень так само заплатимо схожу суму. Тобто, платимо все згідно з виставленими рахунками”, – запевнив він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7058 / 4.06MB / SQL:{query_count}