Відволіктися від роботи…

Опитування дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна

Від роботи постійно відволікаються 40% офісних працівників. Ще стільки ж переключаються на неробочі питання по п’ять разів на день. А от відразу включитись у робочий процес може тільки один із п’яти співробітників. 
Як з’ясувалось у результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, працівники відволікаються однаково часто, незважаючи на те, сидять вони в окремому кабінеті чи працюють у приміщенні типу open-space.
З одного боку, подеколи відволікатись від роботи необхідно. Це допомагає відновити сили й сконцентруватись для виконання складних задач. Але коли відволікатись доводиться не з власної волі, це тільки заважає роботі, збиває з думки, знижує концентрацію уваги і навіть примушує починати заново вже почату справу.
Згідно з результатами опитування, працівники однаково часто відволікаються від роботи незалежно від того, в якому приміщенні працюють. Більшість опитаних (а саме 59%) трудяться в окремій кімнаті з колегами, а ось сидіти в прохідному приміщенні доводиться майже кожному десятому. 16% співробітників компаній працюють у офісах open-space, організованих за типом відкритого простору. І тільки одному з десяти офісних співробітників пощастило мати власний кабінет.
Майже 40% працівників офісів постійно відволікаються від роботи на різні дрібниці, а ще стільки ж визнають, що відволікаються до п’яти разів на день
Хоча в кожному типі офісних приміщень є свої специфічні відволікаючі фактори, зокрема, сміх колег, часті дзвінки або робота оргтехніки, але все ж розташування робочого місця практично не впливає на концентрацію уваги співробітника. Постійно відволікаються від роботи на різні дрібниці майже 40% працівників офісів, і ще стільки ж визнають, що відволікаються до п’яти разів на день. Принаймні один раз чи двічі на день акцентують увагу на якійсь дрібниці, що не стосується роботи, ще 16% опитаних. Як виявилось, тільки одиниці можуть постійно думати виключно про роботу й не звертати уваги на різноманітні офісні подразники. І таких тільки чотири  особи на сотню.
Але з віком здатність не відволікатись на дрібниці розвивається. Чим старший працівник, тим менше уваги він звертає на розмови колег, телефонні дзвінки й повністю присвячує себе вирішенню якогось питання. Коли працівника щось відволікає від роботи, у більшості випадків йому необхідний час для того, щоб знову сконцентрувати увагу на поставленій задачі. Усього лише один із п’яти співробітників зможе відразу включитись у роботу після того, як його відволікли. 27% опитаних знадобиться не більше хвилини, щоб знову сконцентруватись на роботі, а ще 31% – не більше 5 хвилин.
А ось решта 20% офісних працівників зможуть знову взятися за виконання своїх обов’язків через 10 хвилин або навіть через годину.
Дані були отримані під час опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні-жовтні 2013 року. Загалом було опитано 1244 респондентів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7760 / 4.08MB / SQL:{query_count}