Земельний “зашморг” для львівських підприємців

Суд вирішив, що мерія незаконно надала 60% знижки на оренду землі

фото: архів
Вартість львівської землі для підприємців може змінитися, точніше подорожчати. Чому? Бо прокуратура міста оскаржила у Львівському окружному адмінсуді області ухвалу Львівської міськради, яка надає підприємцям 60% знижку на орендну плату за землю. Про це інформує прес-служба прокуратури м. Львова. 
Як писала “Пошта”, торік у грудні в міськраді прийняли ухвалу “Про нарахування і сплату орендної плати за землю та земельного податку до міського бюджету м. Львова у 2013 році”. Згідно з цим рішенням, львівським підприємцям вдалося здешевити орендну плату за землю на 60%, а це призвело до ненадходження відповідних коштів до міського бюджету Львова.
Суд погодився з доказами прокурора стосовно того, що, приймаючи таке рішення, “посадовці порушили вимоги земельного та податкового законодавства і вийшли за межі своїх повноважень”. Адже, згідно із законодавством, до компетенції органів місцевого самоврядування входить прийняття рішень щодо надання пільг лише по місцевих податках і зборах, а також земельному податку. Водночас орендна плата належить до категорії загальнодержавних платежів. Зважаючи на такі порушення, постановою Львівського окружного адмінсуду відповідну ухвалу міськради було скасовано.  
Це рішення суду ще не набрало законної сили. Прокуратура наголошує, що ухвалене рішення не створює перешкод для здійснення законної господарської діяльності, адже позов спрямований виключно “на приведення у відповідність до вимог чинного законодавства актів органу місцевого самоврядування”. Проте навряд чи львівські бізнесмени погодяться з рішенням суду. Адже відомо, що місцеві підприємці довго “воювали” за здешевлення вартості землі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7763 / 4.06MB / SQL:{query_count}