Сигарети подорожчали

Виробники нарікають на підвищення собівартості продукції внаслідок пожвавлення нелегальної торгівлі цигарками

фото: vkurse.ua
В Україні подорожчали цигарки. Тютюнові компанії у жовтні-листопаді ма­­сово підвищили мак­симальні роздрібні ціни (МРЦ) на них на 5 – 12,5%. Подорожчання тютюнової продукції у більшості випадків на гривню сталося в умовах незмінності ставок акцизу. Виробники пояснюють перегляд цін подорожчанням акцизних марок на 9 коп., а також підвищенням собівартості виробництва цигарок, інформує “Коммерсант-Україна”. 
Виробники цигарок востаннє переглядали максимальні роздрібні ціни на початку літа, коли у Верховній Раді з’явився ряд ініціатив про несподіване та різке підвищення в середи­ні року ставок акцизного податку. Ці ініціативи так і не стали законами, але компанії цін не знизили... Навпаки, з вересня, а масово – з жовтня-листопада, вони стали подавати до Міндоходів і зборів нові розцінки. Зміни вартості стосувалися торгових марок у різних цінових сегментах: як цигарок із фільтром, так і без нього.
В одній з тютюнових компаній пояснили: якщо один із виробників змінює ціни, то їх переглядають й інші. Менеджер з питань фіскального регулювання однієї з компаній Олексій Калініченко каже: “Основним чинником зміни вартості цигарок стало збільшення витрат на купівлю нових акцизних марок”. З 1 вересня їх ціна зросла втричі – до 14,2 коп. У Міндоходів очікували аналогічного (на 8,7 копійок) подорожчання пачки цигарок. Проте Олексій Калініченко додав, що на перегляд цін також вплинуло підвищення собівартості виробництва в результаті значного зростання нелегальної торгівлі цигарками. Його обсяг оцінють у 7 млрд грн на рік.
“Є фіксовані витрати на виробництво, дистрибуцію, і вони не залежать від обсягів виробництва. Коли виробництво падає, то частка витрат зростає і, відповідно, підвищується собівартість”, – пояснив Олексій Калініченко. Виробники не заперечують, що при зменшенні споживання і зростанні цін галузь залишиться прибутковою. Крім того, з кожної гривні (підвищення ціни – “Пошта”) до Держбюджету йде 27 коп., сказав представник однієї з тютюнових компаній.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6761 / 4.08MB / SQL:{query_count}