Газовий коридор

Єврокомісія очікує швидкого підписання угоди про реверс газу в Україну зі Словаччини

фото: gazeta.zn.ua
Україна веде тривалі переговори зі Словаччиною про реверсні поставки газу. 
Європейська комісія очікує, що трубопровідні оператори в Словаччині та Україні в найближчі дні укладуть угоду, яка дозволить зменшити залежність ЄС й українських споживачів газу від Росії, інформує “Дзеркало тижня”. Також Єврокомісія розраховує, що угоду про реверс газу через Словаччину в Україну підпишуть у найближчі дні. 
“Вважаємо, що вони дуже близькі до домовленості. Зміст ще має бути узгоджено. Йдеться про спосіб поставки газу з заходу на схід через Словаччину в Україну”, – сказала прес-секретар Єврокомісії Марлен Хольцнер. “Це лише питання підписання, яке має відбутися в найближчі кілька днів”, – додала вона. Словаччина є одним із найбільших (після України) транзитерів російського газу. У 2008 році “Газпром” підписав зі словацькими партнерами нові двадцятирічні контракти на постачання газу в Словаччину і на його транзит. 
За підсумками 2012-го, в Словаччину було поставлено 4,3 млрд куб. м природного газу, а через терито­рію країни було транспортовано 36,3 млрд куб. м (хоча “транзитний” контракт передбачає не менше 50 млрд кубометрів газу в рік на умовах ship-or-pay). Як відомо, Україна веде тривалі переговори зі Словаччиною про реверсні поставки газу. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький раніше неодноразово називав терміни початку реверсних поставок газу в Україну через Словаччину, однак щоразу їх переносили. 
Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що затримка переговорів зі Словаччиною про реверсні поставки газу в Україну ускладнює українсько-російські “газові” переговори, і Києву хотілося б знати, чия це політика – Словаччини, Росії чи ЄС. Нині ж Україна здійснює реверсні постачання газу через територію Польщі та Угорщини. Планується також відкрити румунський напрямок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9498 / 4.06MB / SQL:{query_count}