Ніч у банку

Під час фестивалю “Ніч у Львові” “Кредобанк” відкрив потаємні кімнати, а спеціалісти фінустанови провели майстер-класи для львів’ян

фото: прес-служба банку
“Кредобанк” виступив партнером однієї з найпомітніших подій культурного життя Львова – п’ятого міського фестивалю “Ніч у Львові”. У рамках фестивалю, який відкриває двері найцікавіших об’єктів міста у нічний час, відбулася перша нічна екскурсія до одного з відділень банку в центрі Львова.
Під час екскурсії львів’яни познайомились із відділенням “Кредобанку” на пл. Генерала Григоренка – одним з перших відділень, облаштованих за новими стандартами. Гостям показали відкриті та потаємні кімнати банківського відділення, навчили розпізнавати фальшиві банківські купюри, а також розповіли про основи фінансової грамотності.
Під час нічної мандрівки фінустановою, розповідаючи про управління особистими фінансами, голова правління ПАТ “Кредобанк” Дмитро Крепак ознайомив гостей з особливостями чотирьох основних фінансових стратегій.
Перша стратегія – для людей, у яких ще немає достатньо грошей, щоб купити собі все, що вони хочуть. Тобто, вони хочуть позичити гроші. Як і де найкраще взяти кредит? “Якщо ви упевнені в собі й можете чітко порахувати повну вартість кредиту, включаючи комісії, страхові внески, то для вас немає різниці, в якому банку брати кредит. Якщо ви не впевнені в собі, тоді варто йти до прозорого банку”, – радить Дмитро Крепак. 
З його слів, прозорими є європейські банки, серед яких – і “Кредобанк”, що  є частиною найбільшого польського банку PKO Bank Polski S.A. “Кредобанк” як банк із європейським капіталом дотримується європейських принципів прозорості не лише у фінансовій звітності, а й у повсякденній роботі, водночас надійно зберігаючи банківську таємницю”, – каже Дмитро Крепак. 
 Довідка                                       
ПАТ “Кредобанк”, заснований у Львові в 1990-му, є найбільшим банком Західної України та  найбільшою польською інвестицією у банківську систему України.
У жовтні 2013 р. “Кредобанк” увійшов до топ-3 найкращих регіональних банків України за версією тижневика “Контракти”, а також до топ-20 найнадійніших банків України в рейтингу журналу “Кореспондент” та до першої двадцятки найелектронніших банків України за версією “Інвестгазети”.
Друга фінансова стратегія для людей, у яких уже з’явились гроші, але ще є кредити. “Найперше їм треба виплатити й повернути кредити. Адже в будь-якому випадку ціна кредиту буде вищою, ніж ті гроші, які ви заробите на депозиті. Насамперед треба повернути найдорожчі готівкові кредити, потім автокредит, що є трохи дешевшим. Далі іпотеку – найдешевший кредит”, – додає  голова правління “Кредобанку”.
Третя стратегія – як зберегти гроші. “Якщо є багато грошей, то на частину з них варто купити нерухомість. Але, таку, щоб приносила прибуток. До прикладу, орендні доходи. Якщо не вистачає на нерухомість, то раджу зробити диверсифікацію. Покласти три різних депозити у різних банках у різних валютах. 30% – у гривні, 30 – у доларах і 40% – у євро”, – каже Дмитро Крепак. – Для депозитів важливо вибрати надійний банк. В Україні це той банк, який має надійного акціонера, що виконує свої зобов’язання, пильнує репутацію незважаючи на будь-які економічні обставини. Це європейський банк”.
Остання, четверта, фінансова стратегія для тих, хто хоче і може ризикнути. “Виберіть більш-менш надійний український чи російський банк, який дає високу відсоткову ставку в гривні на шість-дванадцять місяців. У цій ситуації ви робите ставку на те, що не буде девальвації гривні. Отримаєте 18 – 20%, потім ці гроші конвертуєте у долари чи євро і в валюті заробите 18 – 20%. Якщо гривня девальвує, то ви гроші втратите”, – резюмує банкір.
Дмитро Крепак каже: яка б ситуація не склалась – ніколи не грайте на електронних, валютних чи інших біржах, бо до цього звикаєш і стаєш залежним.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7506 / 4.1MB / SQL:{query_count}