За недотримання дрес-коду – звільнення!

Згідно з опитуванням, жінкам простіше працювати в діловому одязі, ніж чоловікам

У разі недотримання дрес-коду на кожного другого офісного співробітника чекають санкції. Здебільшого це зауваження з боку керівництва чи офіційна догана, але може дійти і до штрафу чи навіть звільнення. При цьому категорично проти дрес-коду тільки 7% “білих комірців”. 
Більшість офісних співробітників схвалює існування певних вимог до зовнішнього вигляду. Жінки у цьому випадку більш лояльні, дрес-код заважає найчастіше чоловікам. Такі дані отримали в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua. 
Як з’ясувалось, дуже суворо стежать за дотриманням дрес-коду в кожному десятому офісі. В разі порушення на співробітника чекають суворі санкції: офіційна догана, штраф або навіть звільнення. А ось в 44% компаній хоча і стежать за зовнішнім виглядом працівників, але за надто яскраву краватку, міні-спідницю чи декольте не каратимуть: обмежаться зауваженням. 45% опитаних каже: у компаніях, в яких вони працюють, практично не звертають уваги на зовнішній вигляд співробітників.
Проте бувають і фанатики. Один із респондентів поскаржився, що роботодавець заради виконання корпоративних правил позбавив його оплачуваної відпустки, тим самим порушивши ст. 74 КЗпП України. 
Компанії, які відмовляються від дрес-коду в рамках програми нематеріальної мотивації, роблять це недаремно. У зручному одязі краще працювати, стверджують респонденти. Лише кожному десятому офісному працівнику все одно, у чому працювати. Значно комфортніше як для офісних співробітників (65%), так і співробітниць (52%), було би ходити на роботу в одязі довільного стилю. Жінки терплячіші – їм простіше працювати в діловому одязі, ніж чоловікам (35% і 19% відповідно).
На думку опитаних, дрес-­код потрібен лише тим спів­робітникам, які працюють із клієнтами чи бізнес-парт­нерами (42%). І ця думка поширеніша серед чоловіків. А в тому, що виправдані тільки деякі вимоги, впевнено 39% працівниць офісів і 32% працівників.
 До теми                           
“Навіть якщо роботодавець не запроваджує суворого дрес-коду, це не означає, що на роботу можна ходити у чому завгодно. Кольорові колготи чи яскрава масивна біжутерія недоречні, навіть якщо у вас прийнятий демократичний стиль одягу, – каже  Інна Єлісєєва, редактор жіночого онлайн-журналу IVONA bigmir)net. – Охайний зовнішній вигляд обов’язковий для офісного співробітника, який працює в колективі. 
Особливо важливо працювати над зовнішнім виглядом жінкам, які працюють в чоловічому колективі, оскільки до них може бути, з одного боку, підвищена увага колег (як до красивих жінок), а з іншого боку – несерйозне ставлення (як до професіонала). Зовнішній вигляд – акуратний, строгий, але водночас жіночний – допоможе зберегти необхідну дистанцію і стане помічником у створенні репутації. Також варто бути уважними при виборі вбрання жінкам, які займають керівні посади. У будь-якому випадку при грамотно складеному базовому гардеробі проблем із зовнішнім виглядом на робочому місці виникати не повинно”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6791 / 4.08MB / SQL:{query_count}