Ще й цукерки подорожчають…

Експерти прогнозують, що до новорічних свят в Україні підвищаться ціни на солодощі

фото: Марічка Ільїна
Українські кондитери погрожують підняти ціни на солодощі до новорічних свят – у середньому на 3 – 7%. Експерти називають декілька причин ймовірного подорожчання. Перша – спекулятивна, пов’язана з традиційним підвищенням попиту на солодощі з наближенням свят.
“На грудень припадає пік продажів кондитерської продукції. Ось виробники і намагаються заробити, підвищуючи ціни”, – пояснив заступник директора МКП “Нік” Олександр Розводов­ський. 
Друга причина подорожчання – вартість цукру. Адже за минулий місяць солодкий пісок подорожчав на 11 – 15% (до 6,1 – 6,3 грн за кг), і до кінця листопада експерти прогнозують подальше підвищення. “Цього місяця із запасом я заклав у ціну продукції цукор по 7,5 грн за кг. І це при тому, що в жовтні ми купували його по 5,5 – 5,6 грн за кг”, – розповів нам власник ФОП “Безгін” Андрій Безгін. 
Подорожчання цукру позначиться на виробництві карамелі, зефіру та мармеладу, в яких на частку цієї сировини припадає 70% витрат 
Насамперед подорожчання цукру позначиться на виробництві карамелі, зефіру та мармеладу, в яких на частку цієї сировини припадає 70% витрат. Далі – на борошняній випічці (тістечка, печиво, торти), де частка цукру – лише 30% від ціни. Через тимчасове подорожчання цукру кондитери можуть переорієнтувати свої виробництва на борошняні солодощі.
“Витрати виробників постійно збільшуються. Тому вони швидше зменшать обсяги виробництва й скоротять персонал, ніж почнуть працювати собі в збиток”, – вважає президент асоціації “Укрконд­пром” Олександр Балдинюк. Виробники ж допускають зниження цін на свою продукцію, пов’язуючи їх з можливим підписанням Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом, інформує “Українська правда”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1074 / 4.06MB / SQL:{query_count}