Ліки власним коштом

Поки в українських медзакладах відсутні медикаменти, у більшості країн світу ефективно працює схема компенсації грошей зa ліки

90% витрат на ліки в Україні припадає на кишені громадян. Про це розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. Він зазначив, що недофінансування залишається найбільшою проблемою сфери охорони здоров’я, але головним його компонентом є відсутність нормального механізму відшкодування коштів на лікування громадян.
“Українців привчили до того, що ми приходимо до лікарні не лише зі своїми медикаментами, а й із витратними матеріалами, бинтами, крапельницями тощо, бо заздалегідь знаємо, що коли не принесемо самі, то більше їх узяти немає звідки”, – зазначив Віктор Сердюк, додавши, що більшість громадян незадоволені вартістю препаратів, інформує “Український тиждень” .
“Щороку українці віддають за ліки 32 млрд грн особистих грошей – це 90% витрат на них загалом по країні. Держава, своєю чергою, закуповує їх лише на 4 млрд грн. Таку політику можна охарактеризувати простим терміном “пасивна евтаназія” (метод “порожній шприц”) на відміну від “активної евтаназії” (“повний шприц”), коли застосовуються смертельні ін’єкції. Тобто переважна частина наших співвітчизників просто не можуть лікуватися”, – зазначив Віктор Сердюк. 
Він наголосив, що у більшості країн світу є схема компенсації коштів. “Принцип простий: лікування громадянина не має призводити до його зубожіння. Пацієнт звертається до медика, той виписує рецепт, з яким хворий іде до аптеки, де або безплатно, або за 20-30% вартості – залежно від хвороби – отримує препарати. Аптека, своєю чергою, одержує від Державного казначейства відшкодування. До прикладу, так є у Великій Британії, Швеції”, – додає президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6468 / 4.07MB / SQL:{query_count}