Куди подівся Держбюджет?

Урядовці обіцяють українцям проект Держбюджету-2014 до кінця листопада. Натомість економісти певні: документ “ховають”, адже він містить суттєві соціальні обмеження

Кабінет Міністрів передасть до парламенту доопрацьований проект державного бюджету на 2014 рік у кінці листопада. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, інформує “Інтерфакс-Україна”.  
“Ми зараз детально аналізуємо, розробляємо цілий комплекс заходів щодо посилення роботи за програмою активізації економіки і збираємося вийти на оптимальний бюджет 2014 року”, – сказав Микола Азаров. При цьому він додав: “Думаю, що в другій половині листопада ця робота буде завершена і до кінця листопада ми будемо готові представити бюджет у Верховній Раді”. Азаров додав, що він прихильник реалістичного бюджету, який має сприяти фінансово-економічній стабілізації країни. “Там не буде ніяких казок – це буде бюджет реальний. Але я сподіваюся, що 2014 рік буде кращим за 2013-й”, – сказав глава уряду. 
Як писала “Пошта”, 11 вересня на своєму засіданні уряд прийняв за основу проект державного бюджету на 2014 рік. Проект було прийнято з дефіцитом 2,7%, зростанням ВВП – 3%, інфляцією - 8%. Разом з тим, як повідомляли ЗМІ, при розгляді держбюджету самого документа не бачили навіть урядовці.
У той же час макропоказники держбюджету-2014, зокрема, прогноз росту ВВП, розкритикували експерти. Пізніше уряд вніс держбюджет на розгляд парламенту, однак, парламентарі одразу ж повернули його на доопрацювання. Як повідомлялось, згідно з даними бюджету-2014, уряд більш ніж оптимістичний. Зокрема, він розраховує, що доходи бюджету в 2014-му зростуть на 9%.
Про те, який бюджет прийматимуть і як його рахували, не знає ніхто. Так, Сергій Терьохін, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики розповів “Пошті”, що впродовж останніх трьох років показники бюджету жодного разу не затверджували. “Порушено всі нормативні і конституційні строки!”, – каже нардеп.
З його слів, уряд не показуватиме Держбюджет-2014 до Вільнюського саміту, щоб не збурити людей. “У головному фінансовому кошторисі країни будуть суттєві соціальні обмеження, а це виведе людей на вулиці. Скажіть, кому перед самітом це потрібно? Нікому. Проект бюджету свідомо приховують, адже цей документ лише підтвердить проблеми, які є в нашому економічному житті”, – резюмує економіст.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0143 / 4.08MB / SQL:{query_count}