Індустріальний парк для Львова

Депутати і експерти певні: його будівництво в Рясне-2 у 2014 році можливе, але потребує ретельної підготовки й інвестиційної стратегії

фото: lvivforum.com.ua
Будівництво львівського індустріального парку у Рясне-2, тема, яку обговорюють у нашому місті вже третій рік. Але далі розмов наразі не йшло. Тим часом у Львівській міськраді рішуче налаштовані знайти інвестора і запустити цей проект у 2014 році. 
Щоправда, є й перешкоди, які гальмують цей процес. Зокрема, податкові пільги, які ще чітко не визначені законодавством, але дуже важливі для інвестора.

Потрібна стратегія

Під час XIII Міжнародного економічного форуму у Трускавці Львів презентував проект індустріального парку. Цій темі була присвячена одна з секцій, у рамках якої відбувалась цікава дискусія і виступи експертів.
Зокрема, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул особисто оглянув львівський стенд та ознайомився з проектом будівництва індустріального парку в Рясне-2. З його слів, ІТ та індустріальні парки – це саме той шлях розвитку, яким потрібно йти Україні. Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Сергій Кіраль розповів “Пошті”, що сьогодні місто активно працює над проектом парку. Будуватимуть його в Рясне-2 на ділянці площею 22,6 га. 
Як писала “Пошта”, ефективність від реалізації проекту може складати до 40 мільйонів гривень у рік із податків від доходів фізичних осіб. Окрім цього, це і понад два мільйони гривень податку за землю. Якщо підрахувати, то це становить приблизно 2% зі загальноміського бюджету. До слова, річний бюджет Львова становить 2,5 млрд грн. Але для того, щоб ці кошти потрапили до міської скарбниці, індустріальний парк має запрацювати.
Варто визначитись, якого інвестора шукає Львів
“Нині ми на етапі реєстрації парку. Після чого буде оголошено конкурс на відбір керуючої компанії, яка займатиметься пошуком інвесторів й реалізацією парку”, – зазначив учора “Пошті” Сергій Кіраль. Посадовець дає оптимістичні прогнози: проблем з інвесторами під час реалізації цього проекту у нашому місті не буде. “У нас є добрі кадри, вигідне географічне положення і майже ідеальна інфраструктура”, – певен начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради.
 До теми                              
– До 20 га (80 відсотків) території парку планується відвести під розміщення промислових підприємств – 5–9 підприємств – кожне з яких розміщатиметься на ділянках від 1 до 4 га.
– До 4 га території індустріального парку може бути відведено під транспортно-логістичні центри, складування та перевезення вантажів, митний склад тощо.
– До 1 га території планується виділити під адміністративно-офісні приміщення, у яких знаходитимуться офіс керуючої компанії, дослідницький центр, центр навчання персоналу тощо. 
У свою чергу експерти певні: реальна реалізація цього проекту можлива, але потребує ретельної підготовки. “Насамперед варто визначитись, якого інвестора Львів шукає. Також має бути сформований промоційний пакет і відповідна документація. Якщо місту цікаві інвестори  у якусь певну сферу, то потрібно бути готовими показати їм конкретні матеріали, пояснити, чому їм варто інвестувати саме у це місто та які конкуренті переваги вони можуть отримати”, – розповідає “Пошті” Вік­торія Цицак, старший менеджер відділу консалтингових послуг PwC Україна. 
З її слів, у виробничого інвестора індустріальних парків є специфічні вимоги. “Для інвесторів у виробничі індустріальні парки важливі наступні аспекти: керуюча компанія, що діє в інтересах інвесторів, процедури відведення земельних ділянок, комунікації (електро-, водо-, тепло- та газопостачання, каналізація, телекомунікаційна мережа та пожежні резервуари), близькість до житлових районів та доступність громадського транспорту, дорожня інфраструктура (автошляхи та залізнична інфраструктура)”.
Також парк повинен мати інвестиційну стратегію. “Інвестиційна стратегія – один із основних факторів успіху індустріального парку. Потрібен фокус і чітке розуміння, кого хоче залучити Львів. Місто має визначитись, який напрямок розвитку бізнесу та виробничої сфери є для нього пріоритетним. І тоді проводити відповідні маркетингові компанії для залучення інвестора”, – пояснює Вікторія Цицак. 

Між обіцянками й реаліями

У Львівській міській раді створили спеціальну комісію з вибору керуючої компанії індустріального парку. Її мета – слідкувати за розвитком проекту.
Зокрема Валерій Веремчук, член конкурсної комісії з вибору керуючої компанії індустріального парку, депутат Львівської міськради, певен: центральні органи влади зроблять усе, щоб у 2014-му показати значні зрушення в будівництві індустріальних парків. 
“Нині міська рада подала пакет документів у Державне агенство інвестицій. Ми отримали формальну відписку, мовляв, все гаразд, документи є, але треба допрацювати деякі пункти. Зокрема, що в нас немає чітких розрахунків, яку суму потрібно на комунікації і яких потужностей. Але ми не можемо це підрахувати, адже все залежить від індустрії і конкретного інвестора, якого наразі немає”, – розповідає “Пошті” Валерій Веремчук.
Якщо вдасться у 2014-му підібрати потужну керуючу компанію з досвідом і контактами, то наступного року ми зможемо розпочати підготовку інженерії, офісних приміщень тощо
Також інвестори чекають і на обіцяні українським урядом пільги. “Нині в уряді готують зміни до законодавства, де будуть прописані реальні пільги для інвесторів. Але, поки немає чіткого закону, – говорити про те, що цього року будуватимуть індустріальний парк – нереально. Проте, якщо у 2014-му вдасться підібрати потужну керуючу компанію з досвідом і контактами, то наступного року ми зможемо розпочати підготовку інженерії, офісних приміщень тощо. 
На жаль, нині в Україні це довготривалий і бюрократично складний процес. Тож зараз ми на етапі між обіцянками і законодавчою базою. Закон прийнятий, але ні механізмів, ні реальних переваг він не дає. Наразі – це лише хороша ідея, адже такі парки успішно працюють в Європі й світі. Львів до цього лише готується...”, – резюмує депутат.
Львів – Трускавець – Львів
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6535 / 4.13MB / SQL:{query_count}