Гривню – у вільне плавання!

Експерти кажуть, що витрачати золотовалютні резерви на утримання курсу валют для України – неприпустима розкіш

З середини 2011-го Україна витратила 16 млрд доларів із золотовалютних резервів на утримання валютного курсу. Про це в ефірі телеканалу “Інтер” заявив екс-глава Мінфіну, народний депутат Віктор Пинзеник. 
За його словами, Україна “стала заручником ситуації, коли тримати курс долара можливо лише за рахунок нових позик”. “Сьогодні нічого екстраординарного не відбувається. Хочу наголосити – “недобрі речі” відбуваються вже четвертий рік підряд і потребують адекватних професійних дій. Не таких, як введення податку на валюту чи податку на експорт. Професійне рішення має бути таке – на ситуацію має реагувати курс, він не може стояти”, – заявив Пинзеник.
“Це абсурд – чотири роки курс тримають на 7,99 грн за долар. Утримувати курс – це не геройство. В середині 2011-го Україна мала золотовалютні резерви на рівні 38,4 млрд доларів. Нині – 22 млрд доларів. Куди поділись 16 мільярдів? На утримання курсу. З початку року на це витратили три мільярди доларів. Це – неприпустима розкіш для України, яка не має права витрачати резерви, тим більше, що вони нині дуже низькі по відношенню до короткотермінових боргів”, – заявив екс-глава Мінфіну. 
“Абсолютно очевидно – чим пізніше курс долара “відпустять”, тим більше наражаються на ризики і серйозні проблеми. Це не означає, що курс має рухатися лише в один бік. Він має реагувати на ринкову ситуацію”, – пояснив він.
При цьому він зауважив, маючи на увазі події на валютному ринку у 2008-му, що треба відрізняти “спекулятивні речі, які не мають об’єктивних причин, а за ними стоять не професійні, а якісь інші дії, що призводять до таких спекуляцій”. “Ні Америка, ні Європа не бояться, коли курс змінюється, а в Україні чомусь бояться зробити абсолютно очевидний, фундаментальний крок (відпустити курс долара). Але Україні не уникнути цього кроку”, – підсумував Віктор Пинзеник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.3328 / 4.06MB / SQL:{query_count}