Чи подорожчає бензин?

Експерти зазначають: передумови є, але наразі ситуація стабільна

фото: nua.in.ua
Вартість бензину на українському ринку наразі відносно стабільна. Поза тим,  спекуляції на тему послаблення гривні змушують задуматись: а чи не подорожчають найближчим часом нафтопродукти? Адже одним із чинників, що впливають на вартість пального, традиційно є курс валют. 
Як зазначив “Пошті” Геннадій Рябцев, заступник директора НТЦ “Психея”, до кінця року бензин не мав би подорожчати. “Це підтверджує й економічний прогноз, розроблений нашою компанією. Тож до кінця року суттєвих змін у вартості нафтопродуктів не відбудеться. Максимальний рівень, на який може подорожчати бензин і дизпаливо порівняно з минулим роком, – не більше 3-4%. Це рівень реальної інфляції”, – сказав експерт.
Щоправда, існують ризики, які можуть вплинути на коригування позитивного прогнозу. “Справді, передумови подорожання бензину є. Зокрема йдеться про ризик послаблення національної валюти стосовно євро. Адже в євро визначається акцизний податок, який сплачують за бензин і дизпаливо, – пояснює Геннадій Рябцев. – Також не можна сказати, що повністю стабілізувалась ситуація на світових ринках. Ціна на нафту найбільше впливає на вартість бензину. Наразі ситуація стабільна (незважаючи на спекуляції довкола питань із Сирією – “Пошта”) і барель нафти коштує 110 доларів”. 
Крім того, є ще й третій чинник, який може вплинути на ціну нафтопродуктів, –  попит. Але навряд чи він “працюватиме”, адже, як свідчить практика, наприкінці року попит традиційно зменшується. “Після жовтня попит почне спадати. Це також впливатиме на стабілізацію цін до кінця року”, – резюмує Геннадій Рябцев.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3597 / 4.07MB / SQL:{query_count}