Гривня чи долар?

Восени попит на іноземну валюту зменшиться

Можливе введення податку на купівлю готівкової іноземної валюти буде стримувати попит на неї з боку населення. Про це заявила експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова, інформує “Економічна правда”.
За словами експерта, чисте сальдо купівлі готівкової валюти у вересні продовжить помірно зростати. Однак навряд чи це буде значна сума – не більше 200 млн доларів, а це – менше від показника вересня 2012-го (1801,6 млн доларів). “Тиск на гривню зараз виходить від можливого скорочення програми кількісного пом’якшення у США. Якщо заходи стимулювання уріжуть, це може зміцнити позиції американської валюти на світовому ринку. Тим не менш, ми не очікуємо значного зростання попиту на неї в Україні. Середній курс продажу готівкового долара до кінця 2013-го може перебувати в межах 8,15-8,50 грн”, – прогнозує Марія Сальникова.
Обсяг купівлі населенням готівкової валюти у серпні збільшився на 1,65% –до 1689,9 млн доларів, обсяг продажу скоротився на 8,31% – до 1553,7 млн доларів. “Це може бути зумовлено поступовим зростанням девальваційних та інфляційних побоювань на тлі непростої ситуації із залученням позикових коштів державою на зовнішніх ринках для погашення валютної заборгованості та очікування традиційного для осені прискорення зростання цін”, – зазначає експерт. 
За її словами, у результаті чисте сальдо продажу готівкової валюти вперше за п’ять місяців виявилося позитивним і становило 136,2 млн доларів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5170 / 4.06MB / SQL:{query_count}