Винайм житла: де б оселитися?

Цьогоріч оренда житла у Львові здорожчала не більше, ніж на 10%. Експерти кажуть: порівняно з попередніми роками – це небагато

Щороку напередодні навчального року на львівському ринку нерухомості традиційно спостерігаємо підвищення цін на оренду житла. Наприкінці серпня ціни різко зростають на 15 – 20%. 
Проте цього року рієлтори і фахівці ринку нерухомості кажуть, що попит на винайм житла дуже помірний, тому ті, хто здають житло, не поспішають завищувати ціни, адже можуть залишити свою квартиру порожньою. До того ж  студенти хочуть зекономити і не поспішають оселятися в дорогих квартирах, та й не всі можуть собі це дозволити. Хоч попит є, але ажіотажу, який в попередні роки спостерігали експерти й учасники ринку нерухомості – немає. 

Поміняли на гуртожитки...

“Цього літа оренда житла не здорожчала. Або ми цього не відчуваємо”, – розповідає “Пошті” Ірина Яремко, голова Львівської рієлторської палати. –  Можливо тому, що у Львові є багато фірм і студенти розпорошились на них, бо, порівняно з минулим роком, ажіотажу немає. Студенти починають шукати житло не в серпні, а заздалегідь. Наприклад тоді, коли обирають виш”. 
Окрім того, рієлтори запевняють: тепер пропозицій на ринку поменшало. “Люди менше купують нерухомість, щоб потім здавати її в оренду. Не вкладають гроші, бо не мають їх. Тобто, пропозицій суттєво стало менше.
Вул. Личаківська, площа Митна, площа Петрушевича, вул. Чорновола – найпопулярніші. Також швидко заселяють квартири у районі біля вокзалу
Попит є, але дуже помірний. Якщо раніше до нашого офісу приходило по два студенти в день, то зараз такого немає”, – каже Ірина Яремко.
З її слів, студенти почали більше заселяти гуртожитки, бо хочуть зекономити. 

Здорожчанння незначне

Саме тому цього року оренда житла різко не підскочила. Ба більше, ціна на деякі квартири зовсім не змінились. Фахівець ринку нерухомості Сергій Борисов розповідає, що цього року здорожчання житла – незначне, і все залежить від окремого випадку. 
“До прикладу, двокімнатна квартира коштувала 1800 грн, а здорожчала до 2000 грн за місяць. Але, наголошую, все залежить від конкретного випадку. Загалом оренда житла здорожчала не більше, ніж на 10%. Порівняно з попередніми роками – це небагато. Крім того, ціна не пропорційна попиту”, – каже Сергій Борисов.
Студенти, які не перший рік навчаються, переїжджають подалі від центру
З його слів, тепер студенти здебільшого оселяються у недорогих квартирах. “Популярні двокімнатні помешкання, вартістю 2-2,5 тис. грн. Але ціна залежить від умов і району розташування. Поширене явище, що власники тримають одну і ту ж ціну довгий час. Звісно, після оголошення результатів вступних іспитів (1 серпня) ціни потроху поповзли вгору. Але більшість власників цього літа цін не підвищували, бо ризикують залишитись з нічим”, – веде далі експерт.

Популярний центр і Привокзальна

Ірина Яремко каже, що для студентів популярним є той район, що розміщений якнайближче до навчального закладу. “Ціни дуже різні, але мінімальна вартість оренди однокімнатної квартири від 1500 грн в місяць плюс комунальні платежі. Це не залежить від району, єдине, що Рясне-2 може бути трохи дешевше”, – каже голова Львівської рієлторської палати. 
Натомість Сергій Борисов каже, що охоче орендують квартири у центрі й районах, що наближені до нього. “Наприклад, вул. Личаківська, площа Митна, площа Петрушевича, вул. Чорновола – найпопулярніші. Також швидко заселяють квартири у районі біля вокзалу. Поза тим немає вільних помешкань на вул. Дорошенка і Коперника. Охочих там оселитися дуже багато”, – каже Сергій Борисов.
Недороге житло на Левандівці й в Рясному. Там можна орендувати двокімнатну квартиру за 1500 тис. грн
Тим часом студенти, які не перший рік вчаться, переїжджають подалі від центру. “Вибирають вул. Наукову, Володимира Великого. Дехто, навіть хоче Левандівку”, – каже наш співрозмовник. – Студенти об’єднуються в групи по троє, четверо осіб і шукають двокімнатну квартиру. Однокімнатну їм винаймати не вигідно. Розраховують платити по п’ятсот гривень плюс комунальні витрати з одного”, – розповідає Сергій Борисов.
Він каже, що найдешевше винаймати помешкання на вул. Пасічній і Кульпарківській. Недороге житло на Левандівці й в Рясному. Там можна орендувати двокімнатну квартиру за 1500 тис. грн”, – резюмує Сергій Борисов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7325 / 4.11MB / SQL:{query_count}