Із шоколадом не вдалося... Повертаємося до сиру!

Результати досліджень підтвердили: звинувачення Росспоживнагляду щодо неякісної продукції Roshen – безпідставні

фото: obozrevatel.com
Шоколадну продукцію компанії Roshen протестували три країни (Молдова, Казахстан і Таджикистан), які слідом за Росією поставили під сумнів її якість. Так, за результатами досліджень, у продукції цього виробника не було виявлено жодних порушень (!) щодо якості та безпеки виробів. Не знайшли в “рошенівських” солодощах й бензопірену – канцерогенної речовини, яку нібито “побачили” в цукерках російські експерти. Але, росіяни таки зуміли “придертися” до маркування продукції. І вже вкотре мають претензії до українських сирів, в яких нібито знайшли антибіотики. 

Уряд не має права стояти осторонь! 

Парадокс, але такий поворот подій нікого не дивує, адже й так було відомо, що війна, яку Росія розпочала з шоколадною компанією Петра Порошенка не що інше, як вияв чергового невдоволення. Цього разу Кремлеві не по зубах те, що Україна восени може підписати Угоду про асоціацію з ЄС. 
Українські урядовці теж взялися “захищати” Roshen, але лише на словах... Так, екс-міністр і депутат Верховної Ради Вік­тор Пинзеник дивується реакції української влади на ситуацію навколо заборони імпорту цукерок Roshen. Про це парламентар написав у своєму офіційному сайті.
Складається враження, що уряду не потрібен сектор економіки, що динамічно нарощує експорт. Очевидно, його мало хвилюють сотні мільйонів доларів українського експорту
На його думку, проблема, що серйозно б’є по чотирьох українських підприємствах і є очевидним  елементом ланцюга торгових ударів по українських виробниках, не отримала ні адекватної реакції, ні адекватних дій з боку уряду: “Складається враження, що уряду не потрібен сектор економіки, що динамічно нарощує експорт. Очевидно, його мало хвилюють сотні мільйонів доларів українського експорту, втрата яких ускладнить і так непросту ситуацію з українським балансом. Видно, чиновникам зайві й кілька мільярдів бюджетних доходів, що генеруються в цьому секторі. Певно, не потрібні й тисячі робочих місць, що можуть бути втрачені внаслідок зупинки виробництва чи його різкого скорочення на кількох українських підприємствах”.
Віктор Пинзеник певен: уряд не має права стояти осторонь процесів, що відбуваються з українськими підприємствами-експортерами. 

Причепилися до папірця

Як відомо, “залатати” питання з російською стороною нашому уряду не так легко, тому все, на що ми спромоглися – це вслід за сусідами протестувати цукерки Roshen. І ніяких порушень у них не знайшли! Так, Національна академія медичних наук України, Держсанепідемслужба, Інспекція захисту прав споживачів запевняють, що звинувачення Російської Федерації безпідставні й нічим не підтверджені. Натомість Росспоживнагляд виявив порушення майже у всій (!) продукції української кондитерської корпорації. Зокрема, Росія “причепилася” до маркування шоколадної продукції.  
Згідно повідомлення Росспоживнагляду, дослідження кондитерських виробів Roshen триває. При цьому понад 90% досліджених зразків не відповідали нормативним вимогам: – “Основною причиною невідповідності кондитерських виробів є невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги щодо маркування харчової продукції – невідповідність інформації про харчову цінність продукції, вказаної на етикетці)”.
Тепер Росія розглядає можливість зустрічі з компетентними органами України, аби обговорити питанння дотримання вимог російського законодавства про якість та безпеку харчових продуктів
За даними відомства, тепер Росія розглядає можливість зустрічі з компетентними органами України, аби обговорити питанння дотримання вимог російського законодавства про якість та безпеку харчових продуктів при постачанні в Російську Федерацію кондитерських виробів, що виробляють на фабриках Roshen. Ба більше, Росспоживнагляд офіційно попросив міністерство охорони здоров’я Казахстану заборонити ввезення кондитерської продукції Roshen. Лист датований 29 липня, але в міністерство він надійшов лише 7 серпня. Отакої!
Як бачимо ситуція просто смішна! Росія “причепилася” до маркування, а звинувачувала одного із найбільших українських виробників солодощів у тому, що вони домішують канцерогенну речовину до солодкої маси. У самій же корпорації одразу сказали, що звинувачення – безпідставні. І це справді так! Адже Roshen експортує свою продукцію не лише до Росії, але до США та деяких країн ЄС. А там контроль – серйозний. 
Політичні й економічні експерти розглядають торговельні війни з Росією виключно в політичній площині. Тепер мова йде про наближення України до Євросоюзу, що змушує РФ шукати “заборонені” речовини в українських продуктах.

І знову сир!

Так, торговельні війни України з Росією мають цілу історію. Не підтвердивши свої підозри стосовно неякісного українського шоколаду, росіяни взялися за “перевірений” продукт – сир. Вчора, 9 серпня, Россільгоспнагляд виявив антибіотики – окситетрациклін і тетрациклін у твердих сирах українських компаній “Прометей” і “Миргородський сироробний комбінат”.  
У яловичині “Прилуки-Агропереробка” також виявили підвищений вміст мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів, що може викликати у споживачів харчове отруєння. Вміст антибіотиків у сирах забороняє не тільки російське, а й українське законодавство, відзначає заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя Анатолій Подрушняк.
Чим більше Україна говорить про підписання Угоди про асоціацію із ЄС і чим далі ми віддаляємося від Митного союзу, тим більше питань виникає до України з боку російських контролюючих органів
“Одноразове вживання сиру, в якому є окситетрациклін і тетрациклін, звичайно, небезпеки не представляє. Але при тривалому вживанні може викликати дисбактеріоз”, – сказав він. Поки продукцію цих компаній введено у режим посиленого лабораторного контролю. Це означає, що тепер Россільгоспнагляд буде перевіряти кожну партію продукції компаній, а не вибіркові, як це робили раніше. Якщо впродовж трьох місяців порушення не будуть виявлені повторно, підприємства знімуть з посиленого контролю.
Поза тим експерти вважають: ситуація із виявленням антибіотиків в українських сирах є абсурдною. “Вже давно у галузі скотарства України питання про антибіотики дуже чітко контролюється. Навіть, якщо ферма здає 20 тонн молока і молоко від однієї корови містить антибіотики, то це молоко завод не приймає. Тому це абсурд”, – запевнив президент Асоціації виробників молока України Андрій Дикун.
З його слів, виробник не буде ризикувати репутацією, додаючи “сумнівну” сировину. На думку фахівця, у цій ситуації, перш за все, присутня саме політика. “Чим більше Україна говорить про підписання Угоди про асоціацію із ЄС і чим далі ми віддаляємося від Митного союзу, тим більше питань виникає до України з боку російських контролюючих органів”, – заявив Андрій Дикун.

 До теми                                                  
Згідно повідомлень ЗМІ, управління Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ (Россільгоспнагляд) виявило у сирах підприємств “Прометей” (філіал компанії “Менський сир”) і “Миргородський сироробний комбінат”, які входять до складу великого виробника молочної продукції “Мілкіленд”, антибіотики.
Відомо, що Россільгоспнагляд з 27 травня поточного року ввів режим посиленого лабораторного контролю для українських компаній “Гадячсир” (Полтавська обл.) і “Прометей” (Чернігівська обл.) у зв’язку з виявленими в їх продукції антибіотиками. 19 червня Россільгоспнагляд у Челябінській області знову виявив у сирі українських підприємств “Прометей” (філіал “Менського сиру”), “Рось” (філіал “Охтирського сиркомбинату”) і “Миргородський сироробний комбінат”, які входять до складу агрохолдингу “Мілкіленд”, перевищення допустимого вмісту кількості мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів.
Група компаній “Мілкіленд” – диверсифікований виробник молочної продукції, що веде бізнес у Росії, Україні і Польщі. “Мілкіленд” входить до п’ятірки передових компаній молочного ринку країн СНД. Компанія володіє десятьма заводами в Україні, Останкінським молочним комбінатом у Москві і заводом Ostrowia у Польщі та займається виробництвом твердих сирів і масла, а також незбираних молочних продуктів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7653 / 4.16MB / SQL:{query_count}