“Шоколадна” війна

Росія забракувала українські солодощі компанії Roshen

Були сир і м’ясо, тепер – шоколад. Сусіди поставили під сумнів якість і цього українського продукту. Москва ввела заборону на постачання до Росії продукції одного із найбільших виробників солодощів в Україні – компанії Roshen, що належить українському бізнесменові й депутатові ВР Петру Порошенку.
Чим насправді не сподобалися Кремлеві цукерки від Порошенка, наразі не відомо. Особливо дивує той факт, що до самої компанії офіційних претензій від РФ не надходило. 

У шоколаді знайшли… бензопірен?!

За словами керівника Росспоживнагляду, головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка, експертиза продукції Roshen, відібраної в торгових мережах Москви, показала:  кондитерські вироби “не відповідають заявленим параметрам”. Про це він повідомив вчора, 29 липня, інформує “Тиждень”.
“На жаль, наші підозри справдилися і ми про це щиро шкодуємо. Виявлені порушення дають нам підстави ставити питання про введення заборони на ввезення всієї продукції даної фірми. Митні органи вже отримали вказівки і знають про заборону ввезення на територію нашої країни кондитерських виробів компанії Roshen”, – сказав Геннадій Онищенко.
За його словами, з торгових мереж Москви Росспоживнагляд відібрав для експертизи кондитерську продукцію, вироблену на чотирьох фабриках компанії Roshen – київській, вінницькій, маріупольській і кременчуцькій. “Ми виявили порушення вимог до якості і безпеки. Є підстави говорити про системні порушення закону про захист прав споживачів”, – повідомив Геннадій Онищенко.
На жаль, наші підозри справдилися і ми про це щиро шкодуємо. Виявлені порушення дають нам підстави ставити питання про введення заборони на ввезення всієї продукції даної фірми. Митні органи вже отримали вказівки і знають про заборону
“Зокрема, продукція Вінницької кондитерської фабрики “Конафетто” не відповідала нормативам за вмістом жирів і органолептиці. Цукерки “Монблан” із шоколадом Київської кондитерської фабрики, цукерки “Монблан” крем-праліне з подрібненим горіхом, карамель з молочною начинкою “Молочна крапля” Кременчуцької фабрики, чорний шоколад “Рошен” Вінницької фабрики, цукерки “Вар’єте” з вершковим кремом та хрусткими кульками мали численні відхилення за показниками якості. І це ще далеко не повний перелік виявлених нами порушень!”, – сказав керівника Росспоживнагляду РФ.
“У шоколаді молочному “Рошен” виявлено бензопірен. Це ознака серйозних проблем, яка свідчить про небезпечність даного виду продукції”, – додав Геннадій Онищенко.

А ми ... не в курсі

Натомість корпорація Roshen поки що не отримала офіційного повідомлення Російської санітарної служби про заборону постачань їх продукції до РФ. Про це повідомили в прес-службі компанії, інформує “Інтерфакс-Україна”. “Офіційних документів, які підтверджували б заяву керівника Росспоживнагляду, ми поки що не отримували”, – повідомили у прес-службі компанії. 
До складу корпорації Roshen входять Київська, Маріупольська (Донецька обл.), Кременчуцька (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, масломолочний комбінат “Бершадьмолоко”, Літинський племзавод (обидва – Вінницька обл.), а також Липецька фабрика “Рошен” (РФ) і Клайпедська кондитерська фабрика (Литва). Roshen виробляє до 200 видів кондитерських виробів: шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети й торти. Загальний обсяг виробництва продукції корпорацією сягає 410 тис. тонн на рік.
Не виключено, що так звані претензії РФ до української продукції, які лунали  вже неодноразово, – це продовження торговельної війни між Україною і Росією. Варто нагадати схожу ситуацію, яка трапилась у лютому 2012-го: тоді Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія.
Як писала “Пошта”, у квітні, після перевірки українських заводів російськими фахівцями, це звинувачення було зняте. І вже у травні поставки відновилися. Проте ті два місяці, впродовж яких тривала перевірка, для галузі не минули безболісно. За підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на поставки в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував більше 26 млн доларів. А як цього разу закінчиться для українського бізнесу “шоколадна” війна – залишається лише здогадуватись. 
Натомість Сергій Арбузов,  перший віце-прем’єр України запевнив, що ніякої торгової війни немає. “Зараз ми займаємося цим процесом. Буде формуватися група, яка займеться розслідуванням цього питання. Думаю, через два-три дні ми розберемося і зможемо зробити заяву”, – сказав Сергій Арбузов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2814 / 4.1MB / SQL:{query_count}