Боргове коло

Україна повертає МВФ 405 мільйонів доларів запозичень і паралельно думає про те, як взяти новий кредит

Міністерство фінансів України сьогодні, 30 липня, проведе чергову виплату за кредитною програмою stand-by Міжнародного валютного фонду на суму 405 мільйонів доларів. Це буде третя виплата по боргу МВФ: в лютому і у травні Нацбанк вже повернув по мільярду доларів фонду. До середини серпня уряду належить виплатити ще 190 млн доларів, а Національному банку – 740 млн доларів.  Наступні виплати МВФ заплановані вже на кінець жовтня і листопад 2013 року. 
Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру ретроспективних досліджень певен: наступні виплати пройдуть вчасно за графіком і без ускладнень. “Цього року ми маємо повернути фонду близько трьох мільярдів доларів, і половину з цих коштів вже майже виплатили. Добре, що значну частину боргу виплачує не уряд, а Нацбанк. Це збільшує ймовірність того, що гроші прийдуть вчасно”, – розповідає “Пошті” експерт.
Водночас він визнає, що кожного року в Україні все більша частина бюджету йде на повернення боргів. Це стосується не лише кредитів МВФ, а зовнішніх та внутрішніх боргів перед приватними інвесторами, в яких ми позичали гроші.
Кожного року в Україні все більша частина бюджету йде на повернення боргів. Це стосується не лише кредитів МВФ, а зовнішніх та внутрішніх боргів перед приватними інвесторами
“За останні роки Україна значно наростила зовнішні й внутрішні борги. Дуже важливо розуміти: якщо таку боргову динаміку будемо спостерігати й надалі, дійде до того, що в нас виникнуть проблеми з обслуговуванням цих запозичених коштів. Україна має негайно діяти, аби не допустити ще більшого дефіциту бюджету. Тоді ми не матимемо потреби в позиках – як зовнішніх, так і внутрішніх”, – розповідає Олександр Жолудь. 
Як писала “Пошта”, нещодавно МВФ змінив керівника місії в нашій країні та свого постійного представника в Україні: на цю посаду замість Макса Альєра призначили Жерома Ваше. 
Нагадаємо, що головною умовою для отримання фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення на 40%. Раніше міністр фінансів Юрій Колобов заявив, що Україна оптимістично оцінює шанси найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 мільярдів доларів. Але Олександр Жолудь певен, що уряд не надто й поспішає домовлятися з МВФ, бо вважає, що сума кредиту не є достатньою ціною за таку поступку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6630 / 4.07MB / SQL:{query_count}