Банки покидають Швейцарію

Але країна ще зберігає статус найбільшої податкової гавані світу

Кількість закордонних банків, що працюють у Швейцарії, зменшується на тлі тиску на країну через необхідність скасування банківської таємниці, а також посилення регулювання. Про це повідомляє агентство Bloomberg.  
З початку 2012-го й до травня 2013-го кількість зарубіжних банків у Швейцарії скоротилась зі 145 до 129, згідно з даними швейцарської Асоціації іноземних банків. Це може дати поштовх процесам злиття і поглинання у фінсекторі країни в наступні 12-18 місяців, вважають експерти. Крім того, обсяг активів в управлінні банків у 2008-2012 роках скоротився на 25%, до 870,7 млрд швейцарських франків (921 млрд доларів), а клієнти поступово виводять кошти з них. 
За даними Boston Con­sulting Group, Швейцарія все ще є найбільшим офшорним центром. У країні зосереджено капіталу на суму близько 2,2 трлн доларів, або 26% всього ринку. “Можна чекати реорганізації бізнесу приватними банками, – вважає директор консалтингової компанії McKinsey&Co Фелікс Венгер. – Деякі іноземні фінкомпанії можуть вважати відхід з Швейцарії найкращим виходом”.
Італійський страховик Assicurazioni Generali SpA хоче продати швейцарський банк BSI Group, що має 140-річну історію. Згідно з опитуванням, проведеним PricewaterhouseCoopers LLC, дедалі більше фінкомпаній по всьому світу розглядають можливості злиття і поглинання. Більше третини респондентів повідомили, що в наступні два роки чекають “істотної консолідації”. 
Як інформує iPress.ua, у Швейцарії члени нижньої палати парламенту проголосували проти законопроекту, який зобов’язує банки надавати іншим країнам інформацію про своїх іноземних вкладників.  Автором пропозиції стало міністерство фінансів Швейцарії. У міністерстві заявили, що закон повинен врегулювати суперечку Швейцарії з міністерством юстиції США, яке звинуватило Швейцарію у допомозі американцям в ухиленні від сплати податків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5662 / 4.06MB / SQL:{query_count}