Форум контактів та інформації

Експерти ЄС певні: повільний темп законодавчих змін негативно впливає на інвестиційний клімат України, а заплутане законодавство відлякує інвесторів

фото: Андрій Польовий
Учора завершився IІ Міжнародний форум інвестицій та інновацій, що тривав у нашому місті два дні. Як писала “Пошта”, основними напрямками обговорення на цьому заході стали розвиток інформаційних технологій, альтернативної енергетики та залучення інвестицій в інноваційні проекти. Незважаючи на те, що кожного року на проведення форумів з обласного бюджету йдуть немалі кошти, організатори й учасники певні, що захід себе оправдовує. Ба більше, вони вважають, що найціннішим на цьому форумі є обмін контактами, яких з кожним роком стає все більше.

Побачити інвестора

Питання енергозбереження та енергоефективності для Львівщини є справді важливим і потребує нагального вирішення. Зі слів Богдана Матолича, першого заступника голови Львівської ОДА, нині Львівська область має 44% втрат у водомережах, 16% – втрат у тепломережах, а це 30% бюджетних коштів, які могли би бути використані у соціальній сфері. 
“Зокрема, форум дає можливість побачити потенційних інвесторів та показати їм інвестиційну привабливість регіону”, – певен Ярослав Качмарик, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обл­ради. 
“Успішно функціонують декілька обласних програм з енергоефективності та енергозбереження, зокрема для бюджетної сфери та для населення, за прикладом яких розробили державну програму. Треба розвивати інновації і велику їх частину скеровувати у енергоощадність. Тим більше, що в області “дуже високий” індекс реінвестування. За рейтингом привабливості Львівщина посідає друге місце в Україні після Харківської області. Але є низка показників, які виводять нас на перше місце: діловий клімат, правила та процедури, відкритість влади до інвестицій, діловий оптимізм та успішний досвід”, – певен Ярослав Качмарик. 

650 тисяч на форуми!

Щоправда треба визнати, що цьогоріч на пошук потенційних інвесторів, тобто на проведення форуму, пішли немалі бюджетні витрати. Ярослав Качмарик розповів, що з обласного бюджету Львівщини-2013, передбачено 650 тис. грн на проведення двох форумів: Міжнародного економічного форуму, який проводиться щороку восени, та Міжнародного форуму інвестицій та інновацій, який вже завершився. 
“В області є бюджетна програма, в рамках якої передбачені кошти на два успішні форуми. Проте основний ресурс форуму в іншому, а саме в контактах та інформації. А це безцінно! Чим більше бюджетних коштів ми будемо витрачати на промоцію Львівщини, тим менше будемо витрачати на щось інше, зокрема, на оплату енергії. До прикладу, з обласного бюджету 290 млн грн витрачаємо на відшкодування різниці в тарифах, на світлову енергію і водопостачання”, – розповів Ярослав Качмарик. А Богдан Матолич додав, що на проведення форуму також залучають кошти учасників. 

Заплутались у законах

Незважаючи на дії місцевої влади і кошти, які вони виділяють на проведення цих заходів, є чимало перешкод, що гальмують реальний запуск і розвиток цих проектів. Міжнародні експерти певні, що головною перешкодою для інвесторів є недосконале законодавство і те, що центральна влада не надто переймається регіональними проблемами. Доктор Лемлем Саїд Ісса, експерт з енрегоефетивності ЄС в Україні, під час Форуму інвестицій та інновацій назвала фактори, які на її думку гальмують розвиток енергоощадних проектів в Україні. 
“Саме повільний темп законодавчих змін впливає на інвестиційний клімат. Заплутане законодавство відлякує потенційних інвесторів і чим складніше відбуватиметься цей процес, тим менш привабливою буде Україна. З точки зору законодавства все дуже складно! Законодавча система дуже заплутана, хоча за останні 1,5 року прогрес таки є. Закони приймають, але їх ще треба впроваджувати, що ускладнює процес”, – розповіла Лемлем Саїд Ісса, керівник програми ЄС INOGATE. 
Вона додала, що за останні шість років, які працює в Україні, зауважила, що місцева влада більш зацікавлена в проектах з енергозбереження і рухається набагато швидше, ніж центральні органи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4221 / 4MB / SQL:{query_count}