Плата за відпочинок

Рішення про туристичний податок прийме спецрада, натомість економісти вважають цю новацію – безглуздою

Остаточне рішення про запровадження в Україні туристичного податку має ухвалити спеціальна рада. Про це в Кабміні заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко, коментуючи iнiцiативу запровадження додаткового туристичного збору для українців, що виїжджають за кордон, інформує Радіо Свобода. 
“При Mіністерстві доходів і зборів була сформована інвестиційна рада, куди увійшли провідні фахівці і власники бізнесу із різноманітних галузей економіки. Буде цілком правильно, коли вони дадуть оцінку, а міністерство вислухає їх глибоке бачення, а далі ухвалить відповідне рішення”, – пояснив міністр. За його словами, інвестиційна рада збереться вже цього місяця. Нагадаємо, нещодавно держагентство з питань туризму і курортів запропонувало ввести податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати для всіх громадян України, які виїжджають відпочивати за кордон. 
Натомість депутат Верховної Ради Сергій Терьохін вважає неможливим введення податку для українців, які виїжджають за кордон у туристичних цілях, інформують “Українські новини”. Він зазначив, що Держагентство з питань туризму й курортів ініціює введення податку в розмірі 1% від розміру мінімальної заробітної плати з українців, які виїжджають за кордон у туристичних цілях.
З його слів, незрозуміло, яким чином держава буде визначати, виїжджають українці за кордон у туристичних цілях чи це ділові та інші поїздки. Депутат зазначив, що можна було б такий податок збирати з туристичних агентств, але багато українців виїжджають на відпочинок за кордон самі, і кого тоді будуть обкладати податком – незрозуміло. 
“А хто буде збирати цей податок? Прикордонник? Ну, як це? Перед тим як щось озвучувати, потрібно знайти хоча б якийсь сенс у цій ідеї”, – сказав він. Сергій Терьохін нагадав, що існує практика туристичного податку при в’їзді в країну з іноземних туристів, але, на його думку, це робиться в країнах стабільного туристичного інтересу, а в Україні введення такого податку абсурдне у зв’язку з тим, що Україна тільки стала привабливою для туристів після чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Сергій Терьохін підкреслив, що подібні ініціативи влади легше коментувати лікарям-психіатрам, aніж економістам. До слова, Україна зайняла 76-е місце в туристичному рейтингу World Economic Forum.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3828 / 3.98MB / SQL:{query_count}