Нашого туриста злякати непросто!

Туроператори наголошують: через акції протесту в Туреччині українці не відмовляються від відпочинку, а навпаки – сподіваються на знижку

Понад тиждень у Туреччині не вщухають масові акції протесту. Інтернетом ши­риться інформація про трьох загиблих і сот­­ні поранених мітингувальників. МЗС України відреагувало на неспокійну ситуацію в Туреччині двічі: спершу радило українцям утриматися від поїздок до цієї країни, але згодом пом’якшили формулювання, обмежившись рекомендацією уникати місць скупчення людей.
Але якщо не зважати на політику, якої завжди і всюди повно, варто зазначити, що Туреччина вже не перший рік є одним із найпопулярніших світових курортів і не лише для українців. Тож “Пошта” з’ясувала, як повстання в Туреччині впливають на продаж путівок і туристів.

Події в Туреччині туристів не лякають

Як бачимо, політична ситуація в Туреччині турбує й українців, особливо тих, які зібралися на відпочинок до цієї країни. Ольга Кузьма, головний менеджер туристичної компанії, розповіла “Пошті”, що люди цікавляться інформацією, що до нас надходить від турецьких партнерів-туроператорів, з якими ми працюємо.
“Помітно, що люди переживають, але на продаж путівок це поки що не вплинуло. Ті, хто вирішили найближчим часом їхати на відпочинок до Туреччини, від подорожей не відмовляються”, – каже Ольга Кузьма.
З її слів, повстання зазвичай проходять не в тих місцях, де люди відпочивають. Тобто це не торкається безпосередньо туристів. Та й турецькі туроператори запевняють, що українські туристи можуть бути спокійні, адже акції протесту не зачіпають курорти. “Політична обстановка в Турецькій Республіці нічим не загрожує туристичному сезонові, який нещодавно розпочався. Тим більше не становить загрози для здоров’я і життя самих туристів”, – веде далі наша співрозмовниця.
Ольга Кузьма каже, що кожна туристична компанія несе відповідальність за своїх клієнтів. “До прикладу, наша компанія своїх туристів довіряє турецьким туроператорам. Передаємо їх з рук в руки. Приймаюча сторона зустрічає їх в Анталії і розвозить по курортах. Наголошую – нас запевняють, що загрози для українських туристів в Туреччині немає”, – резюмує головний менеджер туристичної компанії.

Загартовані і сміливі 

Звісно, що існують обачні туристи, які перед поїздкою на відпочинок зважують усі “за” і “проти”. Але здебільшого це не українці, а європейці. У туристичних агенціях кажуть, що наші туристи вже загартовані і готові до таких подій, тому акції протесту їх не лякають, а навпаки приваблюють, адже вони сподіваються на знижку...
Сергій Кушнір, представник української асоціації туристичних агенцій розповів “Пошті”, що події в Туреччині призвели до того, що українці активувалися. “Телефонують і питають: не подешевшали поїздки  до Туреччини?”, – каже він.
Проте Сергія Кушніра це анітрохи не дивує. “Пригадаймо, як минулорічні повстання в Єгипті спровокували здешевлення путівок. Тим паче що акції протесту не зачіпають місцеві курорти. Турки розумні, тому намагаються вирішувати політичні проблеми не втягуючи в це туризм, адже це друга стаття, щодо наповнення місцевого бюджету. Не чув, щоб хоч одна людина відмовилася від поїздки до Туреччини. Навпаки – попит збільшується”, – каже він.

Що ж буде далі...

Наразі ті, хто вже спланував відпочинок у Туречинні, від нього не відмовляються, але, можливо так триватиме недовго, адже акції протесту розпочались лише тиждень тому і невідомо, доки триватимуть і головне, чим закінчаться.
Саме від сценарію революції залежатиме відпочинковий сезон у Туреччині. З цим погоджується й Володимир Царук, директор центру туристичної інформації.
“Якщо ситуація в країні погіршуватиметься, то туристи з Європи не поїдуть до Туреччини і готелям доведеться давати знижки і заповнювати місця туристами з інших країн. Зокрема, з Росії і України. Адже цих туристів не лякали події в Тайланді і Єгипті, якщо їм дають знижку, то вони їдуть не зважаючи на катаклізми. Але поки що ситуація стабільна і європейські туристи не відмовляються від поїздок”, – розповідає “Пошті” Володимир Царук.
Події в Туреччині призвели до того, що українці активізувалися. Телефонують і питають: не подешевшали поїздки до Туреччини?
З його слів, нині турецькі готелі, рівня п’яти зірок заброньовані до середини вересня, тобто оператори викупили всі номери. Турецькі курорти популярні завдяки незрівняному сервісові і системі аll-inclusive resort, тобто “все включено”.
“Люди охоче їдуть на відпочинок до Туреччини, незважаючи на те, що ціни там чималі. Адже можна відпочити й дешевше, наприклад, в Греції. Проте за рівнем сервісу, обслуговування, плюс система “все включено”– Туреччина переважає над Грецією. У співвідношенні ціна – якість Туреччині поки немає рівних!”, – певен Володимир Царук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5014 / 4.01MB / SQL:{query_count}