Фінустановам не віримо

Наша держава увійшла в десятку країн з найнижчим рівнем довіри до банків

Те, що українці не вірять банкам давно не секрет. Люди воліють тримати заощадження не в банку, а в “банці”, адже певні, що заробити їм не дадуть, а ось обікрасти – можуть. Підтвердженням цього стали результати дослідження, проведені американським Інститутом Геллапа. За результатами дослідження, у рейтингу країн з найнижчим рівнем довіри до банків Україна посідає дев’яту сходинку, бо 61% громадян не довіряє українським банкам, – інформує iPress. 
Лише 28% українців довіряють вітчизняним банкам та фінустановам. А 61% опитаних висловлюють недовіру усій банківській системі країни. Решта 11% не визначилися зі своїм ставленням. З таким показником Україна займає дев’яте місце серед країн з найнижчим рівнем довіри до банків.
Ще гірша ситуація виявилась у восьми країнах. Серед них сім країн Європи: Великобританія та Угорщина, де лише 27% громадян довіряють своїй банківській системі, Італія - 20%, Іспанія - 18%, Ірландія та Ісландія - 16%. А найменше довіряють своїм банкам жителі Греції – лише 13% населення висловлюють у них упевненість. “Відсутність довіри до фінансових інститутів серед країн-членів ЄС, безсумнівно, є результатом затяжної боргової кризи, через яку страждають усі країни єврозони. І роль банківської галузі цьому підтвердження”, – йдеться у дослідженні  американського інституту.
Навіть у Чилі кожен четвертий громядянин стверджує, що довіряє фінансовим установам своєї країни. Лідерами рейтингу стали Руанда, Шрі Ланка, Таїланд, Камбоджа та Малайзія. Саме у цих країнах показник рівня довіри населення да банківської системи становить 86% і більше. Зазначимо, у 2012-му році в дослідженні Інституту Геллапа взяли участь 1000 осіб з кожної країни світу віком від 15 років. Загалом опитування проводили у 135 країнах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6445 / 4.08MB / SQL:{query_count}