Претензії МВФ

У МВФ вважають, що в Україні потрібно ліквідувати три групи “спрощенців”

Міжнародний валютний фонд розкритикував українську систему “спрощенців” Так, у фонді вважають, що вона занадто щедра. Тому МВФ рекомендує ліквідувати три з шести груп “спрощенців”, інформує Forbes. Торік у країні було зареєстровано 1,4 млн фізичних осіб-підприємців, а 1,1 млн з них стали “спрощенцями”. Всього майже півтора мільйона бізнесменів заплатили до Держбюджету – 3,6 млрд грн податку на прибуток, тобто – по 2,5 тис. грн з компанії. Щоб усунути ці “перекоси”, на думку МВФ, українській владі треба  збільшити податкове навантаження на першу і другу групи платників єдиного податку. 
Зараз у першу групу входять підприємства з оборотом менше 150 тис. грн на рік без найманих працівників, а розмір єдиного податку, який вони платять – 1-10% від мінімальної зарплати. У другу групу входять постачальники послуг і ресторани з оборотом до 1 млн грн. Фахівці МВФ вважають фіксований розмір податків у цих групах занадто низьким. Також МВФ пропонує зменшити кількість підприємств, які можуть працювати у другій і третій групах. Зараз до третьої групи належать фізособи-підприємці з оборотом до 3 млн грн на рік і персоналом до 20 найманих людей,– інформує “Українська правда”.
На думку МВФ, у третій групі повинні працювати лише ті підприємства, оборот яких нижче порога ПДВ (зараз – 300 тис. грн на рік). Частина бізнесу могла б перейти на систему сплати податку на доходи фізичних осіб або податку на прибуток підприємств, тим самим розширивши базу цих податків і соціального внеску. На думку фонду, потрібно також ліквідувати четверту-шосту групи платників єдиного податку. У четверту групу можуть входити юрособи з оборотом до п’яти млн грн і кількістю працівників до 50 осіб. Їх обкладають податком з обороту у розмірі 3% для платників ПДВ, і 5%  для тих, хто його не платить. До п’ятої групи належать фізособи-підприємці з оборотом до 20 млн грн і персоналом до 20 осіб. Вони платять 7% і 10% податку з обороту, залежно від сплати ПДВ. Нарешті, у шосту групу входять підприємці-юрособи з оборотом до 20 млн грн і персоналом до 50 працівників. Вони також платять 7% або 10% відповідно.
Крім того, аби відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, Україні доведеться “заморозити” зарплати. Про це йдеться в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ, Інформує “Дзеркало тижня”.Так, організація радить українському уряду утриматися від підвищення базового тарифу для бюджетників, який зараз складає 852 грн. При цьому мінімальна зарплата може зрости лише на 5%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6417 / 4.07MB / SQL:{query_count}