Економічні новини: телеграф

Земельний банк-2013 

 Державний земельний банк почне роботу вже у цьому році. Так обіцяють в уряді, інформує “24 канал”. Він забезпечить аграріїв кредитами за відсотковими ставками, вдвічі нижчими від вартості позик у комерційних банках. У Мінагропроді повідомили, що відсоткова ставка земельного банку буде коливатися на рівні 10% річних. Установа надаватиме середньо- та довгострокові кредити вітчизняним сільгоспвиробникам, впливаючи на загальну кредитну політику.

Росія забракувала українське м’ясо 

Россільгоспнагляд увів тимчасові обмеження на ввезення до Росії м’ясної продукції українського виробника “Фенікс”. Найбільший постачальник м’яса з України ввозив у Росію американську свинину з рактопаміном. Експерти відомства виявили цей препарат у 47 пробах продукції. У 2012-му, за даними Національної м’ясної асоціації, з усіх українських підприємств у Росію постачалося до двох тис. тонн м’яса щомісяця. Частка України у російському м’ясному імпорті – 2,7%. Тимчасом у Великобритнаії проходить масова перевірка м’ясних продуктів на вміст у них конини. 

Імпорт свинини зменшиться на 40% 

Україна може у 2013-му зменшити імпорт свинини на 40%, при цьому у структурі споживання частка імпортованого в Україну м’яса та м’ясопродуктів знизиться із 17% до 7%. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, інформує прес-служба міністерства. Збільшення вітчизняного виробництва м’яса відбудеться як за рахунок впровадження нових технологій та модернізації існуючих виробництв, так і за рахунок будівництва нових підприємств. Зазначимо, Державною програмою активізації економіки на 2013-2014 роки передбачено збудувати та реконструювати 153 тваринницьких комплекси.  “Нині українці споживають 90% продуктів харчування, вироблених в Україні. Це дуже високий показник. Сьогодні ми імпортуємо лише екзотичні овочі, фрукти, рибу та певну кількість м’яса птиці та свинини. І цього року ми зможемо зменшити імпорт свинини на 40%”,  – сказав Микола Присяжнюк. Крім того, держава стимулюватиме виробництво тваринницької продукції господарствами населення, продовжуватиме надавати вагому державну підтримку одноосібникам, зокрема за утримання молодняка великої рогатої худоби.

Кредит для ремонту колій

Україна проводить переговори зi Свiтовим банком щодо залучення кредиту для модернiзацiї українських залiзниць. Про це інформує “Інтерфакс-Україна” з посиланням на проспект емісії єврооблігацій України. Згiдно з повiдомленням, очiкується, що сума кредиту становитиме близько 500 млн доларів. Як повiдомив у травнi 2012-го гендиректор “Укрзалiзницi” Володимир Козак (нинi мiнiстр iнфраструктури), адмiнiстрацiя розраховувала щорiчно електрифiкувати близько 300 км колiй за рахунок кредитних коштiв iноземних банкiв, проводячи з цiєю метою переговори з Європейським банком реконструкцiї i розвитку та Свiтовим банком. Нагадаємо, у грудні 2012-го, рада директорів Світового банку схвалила надання додатково 10 млн доларів кредиту на проект “Розвиток системи держстатистики для моніторингу соціально-економічних перетворень”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5944 / 4.08MB / SQL:{query_count}