Економічні новини: телеграф

Де зберігатимемо овочі? 

Потужності зі зберігання овочів в Україні до 2014 року збільшаться з нинішніх 239 тис. тонн до мільйона. Про це повідомив в.о. міністра агрополітики і продовольства Микола Присяжнюк. Очікують і збільшення ємностей для зберігання картоплі (зі 136 тис. тонн до 248-ми).

Гривню не пустять 

Наша країна поки що не має наміру проводити розрахункові операції з іншими країнами СНД в їх національних валютах. Президент України не підписав угоду про організацію інтегрованого валютного ринку. Банкіри кажуть, що майже всі контракти на теренах Співдружності укладаються в доларах і євро, оскільки національні валюти країн СНД залишаються неліквідними. Новий спосіб розрахунків може зацікавити Україну тільки вигідним курсом. До речі, зі слів експертів, курс долара, закладений у проекті бюджету, неможливий без грошей МВФ.

Ризикований заробіток

Аналітики фінансового ринку закликають українців вірити перш за все банкам, а не високим депозитним ставкам, які вони пропонують, перевіряти фінустанови, сідати за стіл переговорів із менеджерами, а не відразу викладати гроші на стіл. Про це інтернет-видання iPress.ua. повідомив екс-міністр економіки України, член Ради Національного банку України Роман Шпек. “Люди не повинні вірити в депозитну ставку, люди повинні вірити в банк. Українці мають добре знати фінустанову, до якої звертаються, знати політику банку, цікавитися його фінансовим станом. Однак, якщо керуватися лиш однією депозитною ставкою, це не завжди є вдалим розміщенням грошей”, – наголосив він.

Продадуть усі ТЕЦ

Приватизація теплових електростанцій, теплоелектроцентралей і обленерго в Україні завершиться 2013 року. Такий прогноз озвучив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики, Сергій Титенко на конференції, інформує “Укрінформ”. “Можливо, до кінця 2013 року в Україні не буде жодної державної компанії. Всі дистриб’юторські компанії, всі теплові генерації і ТЕЦ тією чи іншою мірою змінять свою форму власності”, – сказав він. Зі слів Титенка, до кінця приватизації в державній власності залишаться лише “Укргідроенерго” та “Енергоатом”. Нагадаємо: скасування заборони на приватизацію ТЕЦ відбулося 12 квітня 2012 року. Фонд держмайна збирається продати держпакети акцій Дніпродзержинської, Херсонської і Одеської ТЕЦ. Як уже повідомлялося, нещодавно держава продала Харківську ТЕЦ-5 компанії “Укрістгаз” за 339,9 млн грн.

Банки втратили 

140 млн грн збитків зазнали банки з початку року через грабіжників. Тільки з січня по жовтень в Україні зареєстрували більш ніж сотню крадіжок, 18 розбійних нападів і 5 грабежів. Водночас нову систему для посилення безпеки фінустанов, прописану у відповідній постанові Нацбанку, учасники ринку оцінюють неоднозначно. Так, з 20 тис. відділень банків, що діють в Україні, модернізації потребуватимуть близько 16 тис. Це обійдеться фінансовим установам щонайменше в три млрд грн. Такої суми вільних коштів у банківської системи немає. Тому фінустанови пропонують встановити на робочих місцях спеціальне обладнання – так звані “електронні касири”, інформує “Економічна правда”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6594 / 4.09MB / SQL:{query_count}