Купити квартиру нереально

Через високі ставки іпотека є недоступною для українців

Через високі ставки іпотека є недоступною для українців

Через захмарні ставки і жорсткі вимоги іпотека стала недоступною для українців. Сегмент кредитування нерухомості починає втрачати великих гравців, інформує ТСН. Так, у листопаді іпотечні програми згорнули одразу три великі банки з числа 50 основних українських лідерів за активами – УкрСиббанк, БМ Банк і ВТБ Банк. Ці фінустанови тимчасово зупинили кредитування як на первинному ринку, так і на вторинному. У решті банків кредитні ставки на придбання нерухомості зросли з літа 2012-го на 5% – з 23-х до 28-ми, тобто практично до рівня кризового 2009 року. 

“Нині квартири купують одиниці, люди зі зв’язками чи з величезними офіційними зарплатами. Для пересічних українців кредит на житло – це фантастика”, – сказав президент Союзу з нерухомості Олександр Рубанов. Кредитні ставки дійсно стали непідйомними. Переплачувати в три-чотири рази за квартиру більше ніхто не хоче. Українці воліють чекати здешевлення іпотечних позик або кредитуються на незначні суми: 7 – 13 тисяч доларів терміном на два-три роки. 

Як правило, купують на “вторинці” житло економ-класу. За даними компанії “Простобанк Консалтинг”, на середину листопада 2012 року кредити на купівлю нерухомості на вторинному ринку пропонують 26 банків з числа 50 найбільших за розміром активів. Експерти вважають, що такі ставки заморозять ринок іпотечного кредитування. Вже зараз попит на купівлю квартир у кредит знизився до рівня кризового 2009 року.

“Українці збідніли і не можуть виплачувати кредити з випередженням графіка, в них немає упевненості в завтрашньому дні. А нам незрозуміла політика Нацбанку і ми теж не хочемо ризикувати, знижувати ставки з іпотеки”, – каже один із менеджерів великого банку. На думку співрозмовника, перспектив, які відкривали б безхмарне майбутнє для банків та їхніх потенційних клієнтів, немає, тому така ситуація з іпотекою, найімовірніше, триватиме ще не один місяць. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7491 / 4.08MB / SQL:{query_count}