Економічні новини: телеграф

Ризики для держави  

Україна – у переддефолтному стані – так вважає голова ради Асоціації українських банків Станіслав Аржевітін, інформує “24 канал”. Будучи не в змозі далі утримувати курс ціною золотовалютних резервів, чиновники вирішили латати бюджетні дірки за рахунок українців. Про це свідчить спроба запровадити 15% податок на продаж валюти. Саме на заощадження, які перебувають у громадян під матрацами, і розраховують в уряді та НБУ, оскільки наразі інших джерел кредитування економіки немає.

Українці масово здають валюту 

У Нацбанку України заявляють, що обсяг здачі валюти населенням цього тижня збільшився на 50%. Як зазначив голова комітету зі запобігання проведення недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков, на зниження курсу долара на міжбанку, зокрема, вплинулa постановa, що зобов’язалa експортерів до продажу 50% валютної виручки. “За нашими розрахунками, 50% – більш ніж достатньо, щоб задовольнити наявний попит”, – наголосив він. До слова: у разі введення кримінальної відповідальності за спробу продажу валюти на тіньовому ринку, НБУ очікує стабільності курсу гривні.

Коливання курсу гривні 

Ринкове коливання курсу гривні потрібне, – вважають фахівці. Особливо в наступному році, аби національна валюта мала змогу адекватно відповідати викликам світової економічної кризи. За оцінками Міжнародного фонду Блейзера, таке коливання могло би відбуватися в коридорі 8,25-8,8 грн за долар. Утім, українська економіка не пристосована до ”гнучкого” валютного курсу – упевнений колишній заступник голови Нацбанку Сергій Яременко. 

Звільнили голiв митниці і Держрезерву

Президент України звільнив голову Державної митної служби Ігоря Калєтніка. Про це йдеться в указі № 647 від 22 листопада. Ігоря Калєтніка звільнено через обрання його депутатом Верховної Ради. Іншим указом №649 глава держави звільнив із посади голови Державного агентства резерву Олексія Лелюка. Його також обрано депутатом ВРУ. 

Страховий запас газу 

Уряд затвердив створення страхового запасу газу на рівні 10% договірних квартальних обсягів. Відповідна постанова Кабміну оприлюднена на “Урядовому порталі”. Відтак страховим запасом для задоволення потреб споживачів вважатиметься природний газ, який НАК “Нафтогаз України” закачує у підземні сховища. У разі припинення або скорочення обсягів постачання “Нафтогаз” має право повністю або частково відібрати надмірні обсяги страхового запасу природного газу.

Повертаємо кредиторам

Міністерство фінансів виплатило відсотки в сумі 32,9 млн доларів за державними єврооблігаціями, випущеними в листопаді 2006-го на суму 1 млрд доларів. Про це повідомили у міністерстві. Єврооблігації випустили на 10 років під 6,58 % річних. Для порівняння, у листопаді 2012 року випустили десятирічні євробонди на 1,25 млрд доларів під 7,8%. Погашення відбудеться 13 жовтня 2015 року. Нагадаємо, обсяг проблемних кредитів в банківській системі України з початку 2012 року скоротився на 9%, або на 13 млрд грн, повідомив голова Нацбанку Сергій Арбузов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6470 / 4.1MB / SQL:{query_count}