Валютним “міняйлам” оголосили війну

Національний банк України займеться чорним валютним ринком.

Національний банк України займеться чорним валютним ринком.

Для цього вже створено спеціальний комітет із запобігання недобросовісних валютних операцій. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.
Зокрема комітет займе­ться збором інформації про скупчення “міняйл” валюти, яка потім буде передаватися в правоохоронні органи. “У нас є гаряча лінія, на яку нам можуть телефонувати усі охочі. Громадяни будуть розповідати нам про місця, де вони бачили багато людей, що нелегально торгують валютою”, – заявив керівник комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій Нацбанку Юрій Горшков.
Надалі “міняйлами” бу­де займатися МВС і податкова інспекція. Такі дії зараз особливо актуальні, оскільки близько 70% всіх валютних операцій здійснюються в спекулятивних цілях. Це становить величезну небезпеку, так як шахраї підвищують попит на валюту і провокують паніку серед населення, яке давно залякане очікуванням величезної девальвації національної валюти.
Крім того, в комітеті зазначають, що за продаж іноземної валюти на чорному  ринку громадянам загрожує кримінальна відповідальність. Вона буде застосовуватися до спекулянтів після набрання чинності податку в Пенсійний фонд у розмірі 15% від суми продажу іноземної валюти. Таким чином, продаж валюти на чорному ринку буде прирівняний до ухилення від сплати зборів і податків. Згідно з Кримінальним кодексом, такі порушення тягнуть за собою дуже великі штрафи. Крім того, Нацбанк буде уважно відстежувати спекуляції з валютою з боку комерційних банків. Зокрема, громадяни можуть повідомляти центробанку про факти відмови банківських відділень продавати готівкову валюту. Також НБУ буде стежити за надто високими котируваннями на готівкову валюту, які виставляють певні установи в надії заробити. 
“Є деякі учасники ринку, які розраховують на паніку населення і спекулюють валютою. У нас є повний комплекс заходів для того, щоб припинити це. Настав час для рішучих дій проти спекулянтів”, – заявив Юрій Горшков.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9228 / 4.07MB / SQL:{query_count}