Ціну на хліб підвищили обґрунтовано?

Пекарі запевняють, що на Львівщині економічні чинники зумовили здорожчання масових сортів хліба. В Антимонопольному комітеті повірили їм, але дослідження ринку триває  

Пекарі запевняють, що на Львівщині економічні чинники зумовили здорожчання масових сортів хліба. В Антимонопольному комітеті повірили їм, але дослідження ринку триває  

За останній місяць в Україні ціна хлібобулочних виробів зросла в середньому на 15-20%. Проте чиновники і пекарі запевняють: соціальні сорти хліба не здорожчали. Зокрема на Львівщині, вони не дорожчають уже рік, а ось масові сорти зросли в ціні на 6-6,5%. 

Ситуація з подорожчанням хліба має своє логічне продовження. Так, ціною цього важливого продукту на Львівщині зацікавилося обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України. 

Ринок хліба досліджують

Зі слів Андрія Басараби, начальника Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, найбільших гравців на хлібному ринку Львівщини було запрошено за круглий стіл, де представники влади, Антимонопольного комітету і пекарі обговорили зростання ціни на хлібобулочні вироби в регіоні.

“Зі запрошених хлібопекарів на зустріч прийшли лише представники трьох компаній – ПАТ“Концерн Хлібопром”, ВАТ “Дрогобицький Хлібокомбінат”, ТзОВ “Дукат”. Вони запевнили, що на соціальні сорти хліба ціна не зросла. Проте в регіоні подорожчали масові сорти хліба на 6-6,5% (масові і соціальні сорти хліба випікають за різною рецептурою – “Пошта”). Нині відділення Антимонопольного комітету в області проводить дослідження ринку, на предмет цінової політики соціальних сортів хліба”, – розповів Андрій Басараба.

Проте, коли будуть результати дослідження, Андрій Басараба журналістам не розповів. Мовляв, не знає, як довго триватиме процес, можливо, на початку 2013-го будуть перші результати перевірки.

З його слів, нині, основне завдання відомства розібратися і добитися стабілізації ціни на хлібобулочні вироби.

Зростання ціни виправдане

Також Андрій Басараба розповів про причини, які впливають на ціну хліба. “Пекарі кажуть, що найбільше на здорожчання хліба вплинув ріст ціни на борошно, як на зовнішніх, так і на внутрішніх ринках, адже на нього у собівартості припадає 60%. Додатковим чинником  є підвищення мінімальної зарплати, вартість паливно-мастильних матеріалів тощо. Також в обласній адміністрації фактично не працюють державні програми, які передбачені для підтримки пекарів. Зокрема в бюджеті області не передбачено компенсації і дотації для них, які  є в інших областях”, – каже Андрій Басараба.

Крім того, місцеві виробники хліба мають проблему з отриманням борошна через Аграрний фонд. З слів Мирослави Голдій, працівниці відділу досліджень та розслідувань Антимонопольного комітету області, кількість надходжень борошна не відповідає потребам населення. Тому необхідно створити програму на державному та обласному рівні, щоб Аграрний фонд став більш доступним для хлібопекарів, а борошно було за нижчими цінами ніж на ринку. До слова: нині Аграрний фонд пропонує борошно за ринковими цінами ще й вимагає передоплату.

Враховуючи всі реко­мендації хлібопекарів, Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету запропонувало керівництву Львівської облдержадміністрації вжити заходів щодо стабілізації цінової ситуації на ринку хлібобулочних виробів, зокрема, надати борошно хлібопекарським підприємствам області.

Незважаючи на звинувачення заробити надприбутки, пекарі запевняють, що ціну на хліб в області підвищили економічно обгрунтовано. Визнають це і в Антимонопольному комітеті. Мовляв, зважаючи на надану пекарями інформацію, наразі не видно необґрунтованого підняття цін на масові сорти хліба. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2554 / 4.1MB / SQL:{query_count}