Економічні новини: телеграф

Банки чекають на результат виборів

Як заявляють експерти, банківський сектор в Україні завмер. Він перебуває в очікуванні результатів виборів. Крім того, ліквідність вітчизняних фінустанов не найкраща. А тому й кредитування економіки залишається на вкрай низькому рівні, інформує „5 канал”.

Пшениця подешевшає 

Ціни на пшеницю на внутрішньому ринку після нового року впадуть на 150-200 грн за тонну. Таким буде наслідок традиційного втручання держави в ринковий механізм. Про це заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, інформує РБК-Україна.

Перевірок поменшало

У податковій Львівщини запевняють, кількість планових перевірок підприємств цього року вдалось скоротити на 125 до 543. Про це повідомив Віталій Пекарчук, голова ДПС у Львівській області. “У той же час за наслідками проведених перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язань в сумі 491,8 млн грн, що на 331,6 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року”, – сказав він. Із донарахованих сум до бюджету наразі надійшло 112 млн грн, оскільки підприємці оскаржують рішення податківців.

З’явиться 15 копійок 

Нацбанк дав розпорядження Банкнотно-монетному двору виготовити зразки монет номіналом 15 і 20 копійок. Фінансисти подібні маніпуляції з монетами пов’язують з інфляційними очікуваннями, інформує „24 канал”. 

У металургійному секторі проблеми 

Українські металурги очікують на подальше зниження цін на продукцію гірничо-металургійного комплексу в четвертому кварталі цього року. Погіршити попередні прогнози учасників ринку змушують підсумки роботи галузі у поточному році, а також несприятливі чинники на зовнішніх ринках.

Шукають газ 

Компанія Shell спільно з держпідприємством “Укргазвидобування” розпочали роботи з буріння першої пошукової газової свердловини. Вона розташована біля села Веселова в Харківській області. Буріння свердловини Біляївська-400 займе п’ять-шість місяців, інформує „24 канал”. 

Прибутковість держоблігацій – знизиться 

Ставки за казначейськими зобов’язаннями Мінфіну наступних випусків можуть знизитися. У майбутньому дохідність державних боргових паперів може становити близько 3-4%. Проте попит на папери збережеться. Основна маса банків за такими ж ставками у наступні роки залучатиме доларові депозити. До слова, фондові індекси України знижуються. Причина – передвиборча невизначеність, інформує ТСН.

Банки отримають рефінансування 

Банки зможуть отримувати рефінансування під урядові векселі. Національний банк вирішив розширити перелік забезпечення, під яке він готовий видавати фінустановам такі кредити. Це передбачено проектом змін до “Положення про регулювання Нацбанком ліквідності банків”, інформує „24 канал”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5809 / 4.07MB / SQL:{query_count}