Купити долари проблематично

У Львові банки у переддень виборів не продають більш ніж п’ятсот доларів в одні руки 

У Львові банки у переддень виборів не продають більш ніж п’ятсот доларів в одні руки 

Нині, коли люди не надто довіряють національній валюті, а тут ще й експерти лякають українців, мовляв, після парламентських виборів гривня девальвує, долар дорожчає. Перелякані громадяни витягають зі сховків гривневі заощадження й поспішають поміняти їх на долари. Та не судилося… На жаль, не всім вдається легко позбутися національної валюти і купити “зелені”.

Учора, 26 жовтня львівські фінустанови продавали в одні руки не більш ніж п’ятсот доларів. Нагадаємо, що без пред’явлення  паспорта валюти вам не бачити! А ось здати “зелені” без документів набагато легше. Такий порядок обміну валют діє з 28 жовтня 2011 року, інформує Національний банк України.

Тож усе-таки незрозуміло, чому за день до виборів долари стали для нас майже недосяжними. Експерти називають дві причини, через які люди не можуть купити певну кількість іноземної валюти. По-перше – у банків немає надмірної кількості доларів, по-друге – фінустанови намагаються захистити себе і не поспішають продавати населенню долари.

Ростислав Слав’юк, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ каже, що нині українці навіть невеликі заощадження намагаються перевести в долари. 

“Люди розуміють, що так чи інакше після виборів національна валюта девальвує і, можливо, подорожчають продукти та послуги. Тому намагаються купити якнайбільше доларів. Не секрет, що гривні українці мало довіряють. Можливо, попит населення на долари частково вплинув на рішення банків не продавати їх багато”, – каже він.

Поза тим, заступник голови Національного банку України Віра Ричаковська заявила учора представникам мас-медіа, що ажіотаж на валютному ринку створений штучно, має спекулятивні підстави і є традиційним у передвиборчий період. “Це передвиборча ситуація... Щойно відбудуться вибори, як через якийсь час усе стабілізується”, – сказала вона. Зазначивши, що НБУ провів аналіз кількох передвиборчих періодів, результати якого засвідчили, що подібна ситуація повторюється перед кожними виборами, інформує ipress.ua.

Нагадаємо: міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що до кінця року українська національна валюта девальвує на 10% – до 8,8 грн за один долар. Прем’єр-міністр України Микола Азаров 20 вересня цього року заявив, що в проекті держбюджету на 2013 рік, скерованого уряду на доопрацювання, був використаний прогнозний курс на рівні 8,11-8,2 гривні за один долар.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7074 / 4.07MB / SQL:{query_count}