Бідні люди

Рівень бідності в Україні вперше від часів кризи зріс. Натомість президент хвалиться здобутками

Рівень бідності в Україні вперше від часів кризи зріс. Натомість президент хвалиться здобутками

В Україні від недоїдання страждають понад 16% громадян. Про це учора заявила старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Катерина Рибальченко, передають УНН. За підрахунками організації, відсоток людей, які недоїдають (тобто споживають менше 2100 кілокалорій на добу), суттєво збільшився. “Українці мають знач­ні проблеми із урівноваженням власного бюджету. Бідними вважаються ті, котрі витрачають більше 60% сімейного бюджету на харчування. За минулий рік відсоток таких людей в Україні зріс до 41,5%”, – сказала вона. За її словами, ріст цього показника незначний, проте зруйновано позитивну тенденцію. До 2008 року рівень бідності знижувався. Сьогодні Україна повернулась до рівня 2006 року.

При цьому, кажуть в ПР ООН, лише 5% українців живуть за європейськими стандартами. “Державна соціальна підтримка з однієї сторони дуже добра для населення та знижує їх соціальну активність. З іншої сторони вона абсолютно не підтримує саме тих, хто потребує підтримки. Кошти витрачаються шалені”, – додала Катерина Рибальченко. За її словами суми, які витрачаються на соціальні цілі, за об’ємами досягли рівня доходу населення від праці.

Щоправда спостереження української влади знач­но оптимістичніші. Президент Янукович переконаний, що рівень крайньої бідності є найнижчим із 2001 року. “Сьогодні світ переживає загострення глобальної економічної кризи. Уряди багатьох європейських країн були змушені скоротити бюджетні витрати на соціальні програми, зменшити пенсії і зарплати. Але в Україні намітилися ознаки поліпшення становища найбільш нужденних верств населення. Рівень крайньої бідності в країні та показник її глибини є найнижчим з 2001 року, а рівень абсолютної бідності зменшився з 16,8% у 2010 році до 14,6% в 2011 році”, – хвалиться Віктор Федорович у виступі з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3333 / 4.08MB / SQL:{query_count}